Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
energetyka
20.12.2019 17:53

Jacek Drozd został powołany na wiceprezesa Rafako

Rada nadzorcza Rafako skróciła delegację członka RN Jerzego Karney do czasowego wykonywania czynności członka zarządu i powołała w skład zarządu Jacka Drozda na wiceprezesa, podała spółka. Uchwała weszła w życie z dniem podjęcia.

Podziel się
Dodaj komentarz

"W związku z powyższym w skład zarządu Rafako S.A. wchodzą:

1. Pan Paweł Jarczewski pełniący funkcję prezesa zarządu,

2. Pani Agnieszka Wasilewska-Semail pełniąca funkcję wiceprezesa zarządu,

3. Pan Jerzy Ciechanowski pełniący funkcję wiceprezesa zarządu,

4. Pan Jacek Drozd pełniący funkcję wiceprezesa zarządu" - czytamy w komunikacie.

Jacek Drozd to menedżer zarządzający, legitymujący się ponad 25-letnim doświadczeniem w zarządzaniu spółkami prawa handlowego w zakresie finansów przedsiębiorstw, inwestycji oraz rynków kapitałowych, w szczególności wyceny przedsiębiorstw, konsolidacji i przejęć, operacjonalizacji strategii finansowej przedsiębiorstw, optymalizacji i restrukturyzacji podmiotów prawa handlowego, wprowadzania podmiotów na rynek publiczny, przeprowadzania transakcji w odniesieniu do ofert prywatnych, nadzorowania procesów związanych z pozyskiwaniem i zwiększeniem kapitałów poprzez m.in. emisje instrumentów dłużnych, organizacji obrotu papierami wartościowymi na rynku publicznym i prywatnym. Doświadczenie w zarządzaniu strategicznym, współpracy z podległymi zespołami w zakresie rozwoju nowych kierunków działalności oraz opracowania planów wdrożenia strategii, podano także.

Poprzednio był m.in. od 2013 do 2016 wiceprezesem zarządu PGE S.A. odpowiedzialnym za pion finansowo-księgowy oraz nadzór nad departamentami korporacyjnym, ryzyka, IT, zakupów strategicznych oraz administracji i od 2018 do 2019 prezesem zarządu Fabryki Kabli ELPAR odpowiedzialnym za pion finansowo-księgowy, handel, logistykę, IT, HR oraz dział prawny.

Rafako jest największym w Europie producentem kotłów oraz urządzeń ochrony środowiska dla energetyki. Oferuje generalną realizację bloków energetycznych opalanych paliwami kopalnymi. Większościowym akcjonariuszem spółki jest PBG. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży Rafako sięgnęły 1,27 mld zł w 2018 r.

Tagi: energetyka, budownictwo, nieruchomości, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz