Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
górnictwo
25.03.2020 12:54

KGHM nabył sprzęt medyczny o wartości 5,5 mln USD do walki z koronawirusem

KGHM Polska Miedź nabył sprzęt medyczny o wartości 5,5 mln USD, który ma zostać przeznaczony do walki ze skutkami pandemii koronawirusa, podała spółka. Samolot z Chin z zakupionym sprzętem wyląduje w Warszawie na Lotnisku Chopina 26 marca o 13:40.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Zakup został sfinansowany w całości ze środków własnych KGHM Polska Miedź S.A. W ładowniach Dreamlinera z floty LOT, który dziś wyleci z Chin, znajdzie się między innymi: blisko 20 nowoczesnych respiratorów medycznych, 100 tysięcy sztuk kombinezonów, 500 tysięcy maseczek ochronnych oraz 200 tysięcy par gogli medycznych. W tej chwili trwają ostatnie procedury związane z odprawą celną" - czytamy w komunikacie.

Sprzęt, który docelowo trafić ma do szpitali, przychodni oraz placówek innych służb sanitarnych, zostanie przekazany do dyspozycji władz państwowych, które będą decydować o jego dokładnym przeznaczeniu.

"To nasz moralny obowiązek jako spółki Skarbu Państwa, by pomagać w takim zakresie, jak to dla nas możliwe i dzielić się pomocą z polskim społeczeństwem. Wszyscy przeżywamy trudne chwile i musimy się wspierać. W naszej firmie mamy zasadę, że nigdy nikogo nie zostawiamy bez pomocy. W obecnej sytuacji dotyczy to wszystkich Polaków" - powiedział prezes KGHM Marcin Chludziński, cytowany w komunikacie.

Zapowiedział też, że nie jest to ostatni transport z pomocą medyczną.

"Będziemy organizować kolejne transporty sprzętu, który służyć będzie zwalczaniu skutków tej strasznej epidemii. Mam nadzieję, że już wkrótce będę miał kolejne dobre informacje" - dodał prezes.

KGHM Polska Miedź posiada szerokie portfolio projektów eksploracyjnych, rozwojowych i produkcyjnych w Polsce, Niemczech, Kanadzie, Chile i USA. Jest notowana na GPW od 1997 r.

Tagi: górnictwo, hutnictwo, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
25-03-2020

CiceroWszystko z Chin, nie jesteśmy w stanie nawet maseczek wyprodukować? Kombinezonów? Mamy firmy co produkują elektronikę, więc respiratory też powinniśmy … Czytaj całość

25-03-2020

igor30dni będą to pewnie liczyć, żeby na koniec dowalić cło

26-03-2020

AndżiKGHM kupuje dla Polskich szpitali i dobrze ale kupuje za pieniądze które wypracowywują górnicy na dole kopalni. niestety pracodawca zapomniał, że to … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (3)