Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

KGHM uruchomił elektrownię fotowoltaiczną o mocy 3,15 MW

3
Podziel się:

KGHM Polska Miedź uruchomił pierwszą elektrownię fotowoltaiczną - o mocy 3,15 MW. Energia elektryczna będzie dostarczana bezpośrednio na potrzeby odlewni w spółce zależnej KGHM Zanam.

KGHM uruchomił elektrownię fotowoltaiczną o mocy 3,15 MW

"Docelowo chcemy połowę energii elektrycznej wykorzystywanej w grupie produkować z własnych źródeł, w tym przede wszystkim odnawialnych" - powiedział prezes KGHM Marcin Chludziński podczas briefingu prasowego.

Dodał, że docelowo spółka chce dysponować 200 MW w fotowoltaice. Pozostałe inwestycje - to projekty wiatrowe. Jeśli pozwoli na to polityka regulacyjna, możliwa jest także rozbudowa dwóch elektrowni gazowych.

Prezes pytany o przejęcia projektów na rynku OZE, stwierdził, że "w tym roku nie spodziewa się już żadnej transakcji przejęcia, ale w przyszłym, bez wątpienia, to nastąpi".

Zgodnie ze strategią KGHM do 2030 roku, połowę zapotrzebowania na energię grupa pokryje z własnych źródeł, w tym z OZE. Oprócz inwestycji KGHM Zanam KGHM prowadzi jeszcze dwa projekty fotowoltaiczne: na terenie Oddziału Zakład Hydrotechniczny oraz przy Hucie Miedzi Głogów.

KGHM Polska Miedź posiada szerokie portfolio projektów eksploracyjnych, rozwojowych i produkcyjnych w Polsce, Niemczech, Kanadzie, Chile i USA. Jest notowana na GPW od 1997 r. W 2019 r. miała 22,72 mld zł skonsolidowanych przychodów.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(3)
POLEXIT
3 lata temu
Niewazne, ze prad 7 razy drozszy niz z wegla, wazne, ze mysl przewodnia eurokolchozu zachowana. tylko POLEXIT!
Major-Suchodo...
3 lata temu
Wy się zajmijcie produkcją miedzi a prąd niech robią Tauron Enea itp
jacku
3 lata temu
Podziękujcie za pakiet klimatyczny Tuskowi i Kopacz, jak na razie prąd, ze żródeł odnawialnych jest 7 razy droższy niż z węgla, to się nie opłaca nawet w krajach pustynnych jak Namibia, a w Polsce taka instalacja osiąga pełną moc w czerwcu i lipcu pomiędzy 11-15 pod warunkiem, że jest słońce