Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Damian Słomski
Damian Słomski
|

KNF ostrzega przed brokerem. Właściciel platformy ma siedzibę na Wyspach Marshalla

3
Podziel się:

Na listę ostrzeżeń Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) trafiła kolejna firma inwestycyjna. Urzędnicy zarzucają GCG International, że prowadzi działalność w Polsce bez zezwolenia. Właścicielem platformy internetowej jest spółka zarejestrowana na wyspach na Oceanie Spokojnym.

KNF ostrzega przed brokerem. Właściciel platformy ma siedzibę na Wyspach Marshalla
KNF zgłosiła sprawę brokera do prokuratury. (Adobe Stock)

W internecie można natrafić coraz częściej na oferty zagranicznych platform inwestycyjnych, które roztaczają wizję wielkich zysków bez wychodzenia z domu. A wszystko dzięki spekulowaniu na rynkach finansowych. Umożliwiają swego rodzaju zakłady na wzrost lub spadek wartości akcji i innych aktywów finansowych. Można w ten sposób dużo zyskać, ale też szybko wyzerować konto.

Wśród tego typu brokerów jest GCG International. To firma, która działa za pośrednictwem stron internetowych takich jak: gcginternational.org, gcginternational.com, gcginternational.net. Przed korzystaniem z jej usług ostrzega KNF.

"W środę, 21 kwietnia 2021 r. na listę ostrzeżeń publicznych Komisji Nadzoru Finansowego wpisany został nowy podmiot: GCG International" - informują urzędnicy.

Zobacz także: Nowy Ład PiS. Kto zyska, kto straci? Ekspert wyjaśnia

Wobec tego podmiotu KNF skierowała do Prokuratury Okręgowej w Warszawie zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa (art. 178 w zw. z art. 69 ust. 1 oraz ust. 2 pkt 2, 3 oraz 5 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi). Chodzi o zarzut prowadzenia działalności w zakresie obrotu instrumentami finansowymi bez wymaganego zezwolenia lub upoważnienia.

Urzędnicy wskazują, że podmiot ten nie jest zarejestrowany w Polsce. Z tym mogą wiązać się różnego rodzaju problemy klientów, którzy chcieliby np. dochodzić swoich roszczeń na drodze sądowej.

Co ciekawe, właścicielem platformy inwestycyjnej, a dokładniej strony internetowej za pośrednictwem której klienci otrzymują do niej dostęp, jest Sage Global Ltd z siedzibą w Republice Wysp Marshalla. To państwo wyspiarskie na Oceanie Spokojnym. Składa się na nie 1225 wysepek rozrzuconych na zachodnim Pacyfiku, na terenie o powierzchni ponad miliona kilometrów kwadratowych. Jest to więc dość egzotyczne miejsce.

Prowadzona przez KNF lista ostrzeżeń jest zbiorem podmiotów, w stosunku do których komisja zgłasza zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Celem listy jest alarmowanie społeczeństwa oraz podmiotów gospodarczych o konieczności zachowania większej ostrożności podczas kontaktów z tymi podmiotami.

Dwa dni temu urzędnicy KNF informowali o innym, podobnym przypadku. Zastrzeżenia dotyczyły Margin Elite.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
giełda
forex
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(3)
ekonomista
rok temu
Jak są tacy mądrzy , to dlaczego nie zablokowali sprzedaży akcji w 2018 r. słynnej firmy Getback tylko dopuścili do oszustw i strat małych inwestorów !
Inwestor
rok temu
Może właściciel ma po prostu swój własny Plan Marshalla?
Nikt.
rok temu
To ciężko zablokować nielegalną działalność na terenie RP??? Filmy w internecie mogą blokować a oszustów nie ??????