Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

KNF wpisała Assay Management do rejestru zarządzających ASI

0
Podziel się:

Assay Management został wpisany przez Komisję Nadzoru Finansowego do rejestru zarządzających Alternatywnymi Spółkami Inwestycyjnymi, poinformowała spółka. Assay inwestuje głównie w podmioty o wysokim potencjale wzrostu, zamierzające rozpocząć działalność lub będące na wczesnym etapie rozwoju, a preferowane branże to: elektromobilność, medycyna i software.

KNF wpisała Assay Management do rejestru zarządzających ASI

"Wpis do rejestru Zarządzających Alternatywnymi Spółkami Inwestycyjnymi to potwierdzenie najwyższych standardów obsługi, pełnej transparentność i wysokiego poziomu bezpieczeństwa, jaki oferujemy inwestorom. Pomyślny wynik postępowania w KNF, polegającego m.in. na szczegółowej i dogłębnej analizie polityk inwestycyjnych i strategii Assay, otwiera dla nas wiele nowych możliwości i pozwala na dalszy dynamiczny rozwój" - powiedział prezes Grupy Assay Łukasz Blichewicz, cytowany w komunikacie.

Preferowane przez Assay branże to: elektromobilność, medycyna i software. Grupa jednak nie ogranicza się do ww. sektorów gospodarki, poszukując innowacyjnych projektów na całym rynku. Aktualnie w portfelu Assay znajdują się 22 spółki, których bieżąca wycena to 34,3 mln zł. Średnia rentowność wyjścia z inwestycji to 514%, podano także.

"Wykorzystując zdobyte doświadczenie w obszarze doradztwa gospodarczego, odpowiedzialnie prowadzimy akwizycję kolejnych spółek i decydujemy się na wsparcie tych o znacznym potencjale biznesowym. Dokonany przez nas wybór formy działalności, jako Alternatywnej Spółki Inwestycyjnej, podyktowany był obowiązkiem, jaki czujemy w zakresie transparentności działania i zapewnienia poczucia odpowiedzialności za podejmowane przez nas na co dzień decyzje" - dodał Blichewicz.

Assay inwestuje głównie w podmioty o wysokim potencjale wzrostu, zamierzające rozpocząć swoją działalność lub będące na wczesnym etapie rozwoju.

"Decyzje inwestycyjne Assay podejmuje na podstawie: oceny kompetencji struktury właścicielskiej i menedżerskiej lub zespołu założycielskiego, prognoz wzrostu wyników finansowych, prawdopodobieństwa dopuszczenia spółki do obrotu na rynku regulowanym lub wprowadzenia jej do alternatywnego systemu obrotu, możliwości rozwoju i komercjalizacji technologii czy oceny możliwości osiągnięcia stopy zwrotu znacznie przewyższającej koszt kapitału w długim okresie" - czytamy dalej.

Assay to niezależny fundusz inwestycyjny z długoletnim doświadczeniem w obszarze doradztwa gospodarczego. Grupa działa w pionierskim na krajowym rynku modelu biznesowym, opartym na akwizycji i współprowadzeniu firm, realnie angażując się w budowanie sukcesów spółek ze swojego portfela.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)