Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. KRO
|

KNF wszczyna postępowanie wyjaśniające ws. Merlin Group. Mogą posypać się kary

5
Podziel się:

Komisja Nadzoru Finansowego wszczyna postępowania wyjaśniające w sprawie obrotu akcjami Merlin Group – podała KNF w komunikacie. Dotyczy ono bezprawnego ujawnienia informacji poufnej i wykorzystania jej w obrocie akcjami spółki. Grożą za to wysokie kary.

KNF wszczyna postępowanie wyjaśniające ws. Merlin Group. Mogą posypać się kary
KNF wszczyna postępowanie wyjaśniające ws. Merlin Group (Adobe Stock, Mateusz Szymanski)

W postępowaniu wyjaśniającym KNF ma ustalić, czy istnieją podstawy do złożenia zawiadomienia do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstw. Miałyby one dotyczyć: bezprawnego ujawnienia informacji poufnej w obrocie akcjami Merlin Group, wykorzystania informacji poufnej w obrocie akcjami spółki oraz udzielania rekomendacji co do instrumentu finansowego, którego dotyczy informacja poufna w obrocie akcjami Merlin Group.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Każą płacić za postój nawet w nocy. Ludzie mówią, co o tym myślą

Postępowanie ws. Merlin Group

KNF przyjrzy się obrotowi akcjami Merlin Group w okresie od 20 czerwca do 5 lipca 2018 r. Pod lupą znajdą się ustalone osoby związane z grupą "Trading Jam Session".

A za wspomniane przestępstwa grożą surowe kary. Jak przekazała KNF, za złamanie zakazu bezprawnego ujawniania informacji poufnych zagrożone jest grzywną do 2 mln zł albo karą pozbawienia wolności do lat 4, czy też obiema tymi karami łącznie.

W przypadku złamania zakazu wykorzystania informacji poufnej maksymalna kara grzywny wynosi do 5 mln zł, natomiast kara pozbawienia wolności – od 3 miesięcy do 4 lat albo obiema tymi karami łącznie.

Za złamanie zakazu nieuprawnionego udzielania rekomendacji lub nakłaniania do nabycia, lub zbycia instrumentów finansowych, których dotyczy informacja poufna grozi grzywna do 2 mln zł albo karą pozbawienia wolności do lat 4, lub też obie te kary łącznie.

Czym jest Merlin Group?

Merlin Group zajmuje się rozwijaniem projektów e-commerce na podstawie zintegrowanej platformy zasobów takich jak: magazyn, platforma informatyczna, kompetencje handlowo-marketingowe, biuro obsługi klienta oraz finanse i księgowość.

Działalność spółki obejmuje też budowę sklepów internetowych w określonych kategoriach. Chodzi o: książki, gry i domowa rozrywka, towary dla dzieci, wyposażenie wnętrz oraz kosmetykiperfumy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(5)
olo
2 miesiące temu
no to mateuszek juz spawany i dołaczy do zbynia na kremlu?
AQQ
2 miesiące temu
80% raty kredytu hipotecznego stanowią odsetki ! Dla KNF to naturalna sytuacja, choć NIE SPOTYKANA W EUROPIE ... W żadnej polskiej rodzinie nie ma osoby, która nie została oszukana na franki albo WIBOR, ale ludzie spłacają te złodziejskie kredyty, bo wiedzą, że jak nie spłacą raty to po mieszkanie zgłosi się kto ? PAŃSTWOWY KOMORNIK ! Na tym polega złodziejski układ pomiędzy banksterką, a NBP, KNF, UOKiK, MF i RF, ale zawsze warto głosować na Uśmiechniętą KOalicję za kęs pizzy w kolejce do urny wyborczej...
dsrfg
2 miesiące temu
Lubię psztykać folią bąbelkową, ale psztykanie silikonami jest fajniejsze. Detonacja silikona jest jak wielkie "plaś!".
trader
2 miesiące temu
oj Rafałek Rafałek
Machalissa
2 miesiące temu
Brawo KNF!!!!!!!!!! Najwyższy czas rozliczyć wały!!!!!!!!