Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
finanse
10.06.2020 18:00

Kolejne zwolnienia w Getin Noble Banku. Przez koronawirusa i decyzję RPP

Należący do biznesmena Leszka Czarneckiego Getin Noble Bank rozszerzy zwolnienia grupowe o kolejne maksymalnie 350 osób. Wśród przyczyn wymienia cięcia stóp procentowych oraz zmianę zachowań klientów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Wikipedia)
Kolejne zwolnienia w Getin Noble Banku. Przez koronawirusa i decyzję RPP.

W lutym Getin Noble Bank zapowiadał, że do czerwca zredukuje zatrudnienie o nie więcej niż 250 osób. Na koniec maja Bank zatrudniał prawie 4,2 tys. osób.

Teraz zdecydował się zwiększyć skalę zwolnień. Bank wyjaśnia, że na decyzję wpłynęła "obserwowana zmiana modelu zachowania klientów” będąca następstwem pandemii.

Drugim czynnikiem jest przewidywany wpływ obniżek stóp procentowych na wynik odsetkowy. W ubiegłym tygodniu Getin Noble Bank poinformował, że trzy cięcia stóp procentowych łącznie o 140 punktów bazowych obniżą wynik odsetkowy banku o 140-200 mln zł w 2020 roku.

Górnicy dostaną pełne wynagrodzenie za czas zamknięcia kopalni. Wiceminister tłumaczy

Ostatnie z trzech tegorocznych cięć stóp, którego Rada Polityki Pieniężnej dokonała 28 maja, obniży wynik odsetkowy banku o 50-70 mln zł. Wpływ ten będzie widoczny stopniowo w kolejnych kwartałach.

Wśród wszystkich banków notowanych na warszawskiej giełdzie, tylko Getin Noble Bank zaraportował w pierwszym kwartale stratę. Wyniosła ona 110 mln zł. Wynik odsetkowy wyniósł zaś 285 mln zł, a wynik z prowizji 11 mln zł. O tym, jak GNB wypadł na tle innych banków, pisaliśmy tutaj.

Był to 15. raport kwartalny z rzędu, z którego wynika, że Getin Noble Bank nie zarabia na siebie. Ostatni raz bank był na plusie w drugim kwartale 2016 roku. Od dłuższego czasu ma swoje problemy, ale teraz, tak jak cały sektor, musi się zmierzyć także z wyzwaniem związanym z koronawirusem.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

Tagi: finanse, bankowość, giełda, wiadomości, giełda na żywo, getin noble bank
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
10-06-2020

jerryKiedyś odeszły w zapomnienie telegrafy czy budki telefoniczne albo saturatory, a dziś podobny los spotyka część placówek bankowych.

10-06-2020

CZY WIECIE?Getin Noble Bank / GET BACK - WINDYKACJA,DANE POLAKÓW PRZESYŁANE DO RAJÓW PODATKOWYCH.

10-06-2020

nickSzczerze mówiąc kto będzie dziś płacił ludziom za siedzenie w oddziałach, które są drogie w utrzymaniu? Przecież to wszystko jest z pieniędzy … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (13)