Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Kolejne zwolnienia w Getin Noble Banku. Przez koronawirusa i decyzję RPP

13
Podziel się:

Należący do biznesmena Leszka Czarneckiego Getin Noble Bank rozszerzy zwolnienia grupowe o kolejne maksymalnie 350 osób. Wśród przyczyn wymienia cięcia stóp procentowych oraz zmianę zachowań klientów.

Kolejne zwolnienia w Getin Noble Banku. Przez koronawirusa i decyzję RPP.
Kolejne zwolnienia w Getin Noble Banku. Przez koronawirusa i decyzję RPP. (Wikipedia)

W lutym Getin Noble Bank zapowiadał, że do czerwca zredukuje zatrudnienie o nie więcej niż 250 osób. Na koniec maja Bank zatrudniał prawie 4,2 tys. osób.

Teraz zdecydował się zwiększyć skalę zwolnień. Bank wyjaśnia, że na decyzję wpłynęła "obserwowana zmiana modelu zachowania klientów” będąca następstwem pandemii.

Drugim czynnikiem jest przewidywany wpływ obniżek stóp procentowych na wynik odsetkowy. W ubiegłym tygodniu Getin Noble Bank poinformował, że trzy cięcia stóp procentowych łącznie o 140 punktów bazowych obniżą wynik odsetkowy banku o 140-200 mln zł w 2020 roku.

Zobacz także: Górnicy dostaną pełne wynagrodzenie za czas zamknięcia kopalni. Wiceminister tłumaczy

Ostatnie z trzech tegorocznych cięć stóp, którego Rada Polityki Pieniężnej dokonała 28 maja, obniży wynik odsetkowy banku o 50-70 mln zł. Wpływ ten będzie widoczny stopniowo w kolejnych kwartałach.

Wśród wszystkich banków notowanych na warszawskiej giełdzie, tylko Getin Noble Bank zaraportował w pierwszym kwartale stratę. Wyniosła ona 110 mln zł. Wynik odsetkowy wyniósł zaś 285 mln zł, a wynik z prowizji 11 mln zł. O tym, jak GNB wypadł na tle innych banków, pisaliśmy tutaj.

Był to 15. raport kwartalny z rzędu, z którego wynika, że Getin Noble Bank nie zarabia na siebie. Ostatni raz bank był na plusie w drugim kwartale 2016 roku. Od dłuższego czasu ma swoje problemy, ale teraz, tak jak cały sektor, musi się zmierzyć także z wyzwaniem związanym z koronawirusem.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(13)
magda
2 lata temu
Jestem ciekawa jak będzie się rozwijać ta sytuacja, wydaje mi się że nic złego w tym nie ma, wszędzie czasami się tak zdarza..
henryk
2 lata temu
Kto oszukuje i kradnie Ten upada - takie wieczne prawo natury... Proszę nie mówić ja nie wiedziałem ....
Alojzy
2 lata temu
Ciekawe. Szykują się bankruci pod przejęcie..
empi
2 lata temu
Uwaga złodziej !!! zwija biznes do bagażnika .
Jj
2 lata temu
Strasznie słaby bank, trzeba na każdym kroku uważać, żeby człowieka nie oszukali