Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Sławomir Koźlarek
|

Byki nie pozostawiły złudzeń niedźwiedziom

0
Podziel się:

„Co się odwlecze to nie uciecze” można powiedzieć po dzisiejszej sesji na GPW. Wczorajszy wzrost został zniweczony przez wiadomość o podwyżce stóp procentowych w Chinach, ale dzisiaj byki nie pozostawiły złudzeń niedźwiedziom.

Wzrost był silny, poparty bardzo dużym obrotem i szerokim rynkiem, co może zapowiadać koniec korekty na warszawskim parkiecie. Trudno powiedzieć czy wczorajszy zjazd należy traktować jako wypadek przy pracy czy strząśnięcie, ale bardzo negatywna w swojej wymowie świeca została dzisiaj w pełni zanegowana.
Dobrą wiadomością z rynku największych spółek jest odwrócenie dotychczasowej tendencji polegającej na wzroście bardzo wąskiej grupy spółek.

Dzisiaj rynek był szeroki i co bardzo ważne pojawił się nowy lider. Mam na myśli oczywiście TPSA. Pracowicie akumulowany od wielu sesji papier pokazał dawno nie widzianą siłę (+3.47%). Obroty potwierdzają wagę tego ruchu (3,7 mln szt.) i jakkolwiek na najbliższych sesjach spodziewałbym się korekty czy wyhamowania tego impetu, to w średnim terminie TPSA rozpoczyna kolejną falę wzrostową z zasięgiem przynajmniej 17zł. Jak to zwykle w przypadku mocnych wzrostów WIG-u 20 bywa, liderem była branża bankowa, a wzrosty Pekao S.A. i BZWBK były imponujące (4%).Z innych spółek z WIG-u 20 warto zwrócić uwagę na Dębicę.
Dzisiejszy wolumen zapowiada chyba odwrócenie dotychczasowej tendencji spadkowej, a cena tej bardzo dobrej fundamentalnie spółki jest nadal atrakcyjna. Negatywnym bohaterem pozostaje od kilku sesji Prokom, który mimo wzrostu (+1.20%) nadal jest bardzo agresywnie sprzedawany i trudno w tym przypadku mówić o fundamentalnych przyczynach takiej determinacji sprzedających.
Szeroki wzrostowy rynek zaowocował także mocnym odbiciem średnich i małych spółek.

Uwagę zwracała branża odzieżowa (wzrosty przekraczające 5%), Hoop (+7.74%), który najgorsze wydaje się mieć za sobą oraz Ceramika Nowa Gala, której kurs przebił wreszcie 7.15zł i jak sądzę nie jest to ostatnie słowo tej spółki, zważywszy na wyraźną, trwającą od debiutu akumulację akcji. Dobrze spisywały się spółki z branży motoryzacyjnej, jeżeli chodzi o skalę wzrostu lepsza była JC Auto (+6.25%), ale mocniejsze wrażenie wywarł na mnie handel akcjami Intercars – gigantyczny obrót (50 mln zł) i nowy rekord cenowy (39.20zł) zapowiada dalsze wzrosty na rynku tego papieru.

giełda
komenatrze giełdowe
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)