Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
giełda
06.11.2007 06:42

Byki powalczą o powrót do trendu

Po wczorajszej sesji w Warszawie WIG20 przebił linię trendu wzrostowego mającą początek 17 sierpnia. Dzięki końcówce notowań, wynik i tak został kosmetycznie poprawiony. Indeksy w USA zamknęły się wczoraj na minusach. Byki czeka dziś ciężki dzień.

Podziel się
Dodaj komentarz

Po wczorajszej sesji w Warszawie WIG20 przebił linię trendu wzrostowego mającą początek 17 sierpnia. Dzięki końcówce notowań, wynik i tak został kosmetycznie poprawiony. Indeksy w USA zamknęły się wczoraj na minusach. Byki czeka dziś ciężki dzień.

Walka powinna toczyć się o powrót powyżej linii krótkoterminowego trendu. Od 2,5 miesiąca WIG20 nie zdołał jej przebić ani razu, aż do wczoraj. In minus zaliczyć powinniśmy także luki, które oddzielają kolejne dni sesyjne.

Podaż cały czas nie jest duża, podobnie dzienna skala spadków. Po zakończeniu wczorajszej sesji w USA, wydawałoby się, że GPW powinna przynajmniej otworzyć się dziś na minusach.

Amerykańskie indeksy nie zniżkowały jednak tak dużo(w czasie sesji Dow Jones wyszedł nawet na plus) i siła oddziaływania na nasz parkiet nie powinna być duża. Nie spodziewam się więc raczej kolejnej luki, a walkę o powrót do trendu.

Czy popyt będzie wystarczający na to? Może być ciężko, bo po doniesieniach CitiGroup o większych odpisach i średnio zadowalającym masy inwestorów komunikacie FED, klimat inwestycyjny trochę się popsuł. Być może akurat na tyle, by nastąpiła niewielka korekta i stworzona została okazja do zakupów.

Jeśli chodzi tylko o dzisiejszą sesję oscylator stochastyczny potrzebuje jeszcze jednego, może dwóch dni, żeby wygenerować jakiś silniejszy sygnał kupna. MACD właśnie wygenerował sygnał odwrotny, co przemawiałoby w stronę jednak oscylowania poniżej wspomnianej wyżej linii trendu.

Dziś brak ważniejszych danych z USA, więc po południu powinno być spokojniej. Wieczorem kilka słów wypowie Ben Bernake, jednak będzie to już po zamknięciu sesji w Warszawie. Trochę przemilczany wczoraj indeks ISM dla usług(wzrost w październiku do 55,8 pkt. z przewidywanych 54 pkt.) może wpłynąć na bardziej jastrzębie słowa szefa FED.

Miejmy nadzieję, że bykom uda się powrócić na właściwą im ścieżkę. Jeśli nie, to kolejnymi poziomami do rozpatrywania będą okolice 3700 pkt. na WIG20. Patrząc na Dow Jones sytuacja walki o trend jest podobna. Z pewnością więc obydwa parkiety będą na siebie wpływały - a właściwie to chyba tylko w jednym kierunku.

Tagi: giełda, komenatrze giełdowe, dziś w money, wiadomości, gospodarka, komentarze giełdowe, komentarz, komentarze
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz