Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
giełda
21.11.2005 09:32

Ceny akcji powinny rosnąć

Analitycy rynku kapitałowego spodziewają się wzrostów cen polskich akcji po słabszej sesji w piątek. Według nich, poprawa sytuacji na rynku amerykańskim spowoduje powrót na GPW zagranicznych inwestorów. / ISB /

Podziel się
Dodaj komentarz

*Analitycy rynku kapitałowego spodziewają się wzrostów cen polskich akcji po słabszej sesji w piątek. Według nich, poprawa sytuacji na rynku amerykańskim spowoduje powrót na GPW zagranicznych inwestorów. *
„Dzisiaj spodziewam się wzrostów cen polskich akcji” – powiedział Adam Zajler, analityk z Millennium DM.

Według niego, do wzrostów powinno dojść z powodu dobrych danych o produkcji przemysłu opublikowanych w piątek oraz powrotu zagranicznych inwestorów.

„Piątkowa sesja była słabsza z powodu braku popytu zagranicznego, który dzisiaj powinien się pojawić” – powiedział też analityk. Jego zdaniem, wskazuje na to dobra końcówka sesji w USA.

W piątek indeks Dow Jones Industrial Average (DJIA) wzrósł o 0,43%, Indeks Standard & Poor’s 500 poszedł w górę o 0,44%, a Nasdaq o 0,30%.

W piątek na zamknięciu indeks największych spółek WIG 20 stracił 0,04% i osiągnął wartość 2500,37 pkt. Obroty na rynku akcji (wraz z PDA) wyniosły 894 mln zł.

Tagi: giełda, komenatrze giełdowe, wiadomości, gospodarka, komentarze giełdowe, komentarze, najważniejsze
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz