Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Michał Fronc
|

Dane z Chin wsparły giełdy

0
Podziel się

Po wczorajszej przecenie na części europejskich parkietów dzisiejszą sesję giełdy Starego Kontynentu rozpoczęły w większości od wzrostów na czele z akcjami banków.

Dane z Chin wsparły giełdy
bEgsfwPp

Na wczorajszej sesji w USA indeksy na Wall Street odnotowały największe jednodniowe spadki w tym roku. Indeks Dow Jones zniżkował o 1,14 proc., S&P 500 o 1,06 proc., a technologiczny Nasdaq stracił 1,26 procent.

**Walory IBM najsilniej straciły (2,6 proc.) na wartości spośród wszystkich spółek wchodzących w skład indeksu DJIA, ciągnąc jednocześnie w dół dużą część innych firm technologicznych. Wprawdzie IBM opublikował wynik finansowy za czwarty kwartał lepszy od oczekiwań, jednak rozczarował w kwestii przychodów.

bEgsfwPr

Z kolei wzrost odnotowały akcje Bank of America (+1,04 proc.) po tym jak opublikował on swój rezultat finansowy. Pomimo straty netto na akcję w wysokości 60 centów (oczekiwano straty 52 centów) bank ten oświadczył, że problemy z działalnością kredytową zaczynają się stabilizować.Dziś przed sesją w USA poznamy wynik za czwarty kwartał banku Goldman Sachs, a po sesji American Express.

Kluczową informacją, która w dużej mierze zdeterminowała losy dzisiejszej sesji azjatyckiej był odczyt dynamiki chińskiego PKB. Wzrost gospodarczy w tym kraju wyniósł w czwartym kwartale 10,7 proc. w skali roku, natomiast poprzedni odczyt został zrewidowany w górę do poziomu 9,1 procent. Informacja ta została odebrana pozytywnie przez główne rynki w regionie.

bEgsfwPx

Giełda w Szanghaju zyskała 0,22 proc., koreański indeks KOSPI wzrósł o 0,45 proc., a giełda w Tokio zwyżkowała o 1,22 procent. Japońskiemu rynkowi pomogły notowania spółek technologicznych, którym sprzyjał stabilizujący się kurs jena względem dolara. Jednak silniejsze wzrosty azjatyckich indeksów zostały ograniczone przez obawy o dalsze zaostrzanie polityki monetarnej przez chińskie władze.

Po wczorajszej przecenie na części europejskich parkietów dzisiejszą sesję giełdy Starego Kontynentu rozpoczęły w większości od wzrostów na czele z akcjami banków. W początkowej fazie notowań wsparciem dla indeksów były optymistyczne dane z chińskiej gospodarki. Podobnie jak wczoraj oczekiwać można, że istotny wpływ na losy sesji będą miały dzisiejsze publikacje wyników kwartalnych z amerykańskich spółek.

bEgsfwPS
dziś w money
giełda
komenatrze giełdowe
Źródło:
TMS Brokers
KOMENTARZE
(0)