Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Duża aktywność inwestorów na giełdzie

0
Podziel się
bEiroTxN

Pierwsza międzyświąteczna sesja wyniosła giełdę pod tegoroczne szczyty. Oprócz radosnych nastrojów, świąteczna pozostała też niska aktywność inwestorów.
Optymistyczne przedświąteczne sesje za oceanem i wzrosty parkietu japońskiego wyznaczyły wczoraj pozycję startową dla warszawskiej giełdy. Rodzimy rynek terminowy bardzo szybko nadrobił świąteczne zaległości. Notowania rozpoczęły się na wysokości 2424pkt., 27pkt. powyżej środowego zamknięcia. Szeroka luka z otwarcia pozostała niedomknięta już przez cały dzień, stając się teraz ważnym punktem obrony popytu. Jeszcze przed rozpoczęciem handlu na rynku kasowym, pokonany został opór przy 2430pkt. i ceny sięgnęły 2447pkt. wyznaczając na tym poziomie sesyjne maksimum. Przez resztę dnia na GPW dominowała już wyłącznie płaska konsolidacja o zmienności sięgającej zaledwie kilkunastu punktów. Zamknięcie na 2439pkt usankcjonowało 42pkt. zdobycze popytu (1,75%).

Świątecznie
Po wyjściu górą z dwutygodniowej konsolidacji. rynek systematycznie rośnie zbliżając się do oporów wyznaczonych przez listopadowe i grudniowe maksima (2454 i 2468pkt.). Szczyty są już na wyciągnięcie ręki i do ich podbicia pozostał zaledwie jeden krok. Spore zastrzeżenia do charakteru obecnych wzrostów musi jednak budzić gasnąca aktywność inwestorów. Poniedziałkowy wolumen na marcowej serii wyniósł zaledwie 22,5tys. W takich warunkach łatwiej jest rynek podnieść, lecz równie łatwo i szybko osiągnięcia byków mogą zostać zniwelowane. Niskie obroty ujmują też sporo ważności powstałym w ich towarzystwie sygnałom technicznym. Utrzymuje się wysoka dodatnia baza, co przemawia za optymizmem panującym wśród graczy terminowych.

Blisko rekordów
Bliskość maksimów trendu sprawia, iż tegoroczne rekordy mogą zostać jeszcze poprawione. Udany finish Wall Street będzie wspierał kupujacych. Pierwszym opór rynek wyznaczył wczoraj w obszarze 2443-2447pkt. Bardzo możliwe, kiedy zostanie przełamany, rozpocznie się atak na listopadowo-grudniowe szczyty 2454pkt. i 2468pkt. Dalsze wzrosty napotkają barierę w postaci linii łączącej lokalne szczyty z ostatnich trzech miesięcy i biegnącej teraz w sąsiedztwie 2485pkt. (oznaczona czerwonym kolorem na wykresie).

bEiroTxP

Najbliższe wsparcie wyznacza poziom 2430pkt. Ważną podporą cen powinna być pozostawiona na wykresie dziennym, startowa luka z wczorajszych notowań (2412-2419pkt.). Przy głębszych spadkach większy popyt ujawnić się powinien w okolicach 2380pkt.

Trend bezpieczny
W średnim terminie niezmiennie ważny i aktualny jest rozpoczęty w lutym trend wzrostowy. Ostatnie sesje oddaliły rynek od zagrożonej linii wzrostów, tworząc liczącą ponad 100pkt. poduszkę bezpieczeństwa. Z tej perspektywy istotny jest poziom 2320pkt., wyznaczony przez linię trendu i poziom ostatniego, lokalnego dna.

bEiroTyq
dziś w money
giełda
komenatrze giełdowe
KOMENTARZE
(0)