Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Mariusz Puchałka
|

GPW odrobiła część strat z początku tygodnia

1
Podziel się:

Z technicznego punktu widzenia niewielka odległość indeksu WIG20 od technicznego wsparcia na poziomie 1.650 pkt. zwiększa szanse na wyhamowywanie dotychczasowej dynamiki trendu spadkowego.

GPW odrobiła część strat z początku tygodnia

Inwestorzy w nieco lepszych nastrojach kończyć będą pierwszy pełny tydzień wakacji. Indeks WIG20 po serii spadków, zaliczył wzrostowe odreagowanie i odrobił znaczną część strat z początku tygodnia. Korekcyjnemu odbiciu towarzyszył całkiem przyzwoity obrót na poziomie 653 mln zł.

Z technicznego punktu widzenia niewielka odległość indeksu WIG20 od technicznego wsparcia na poziomie 1.650 pkt. zwiększa szanse na wyhamowywanie dotychczasowej dynamiki trendu spadkowego. Już teraz na oscylatorze RSI widoczne są pozytywne tendencje. Przy nowych minimach indeksu, RSI notuje łagodną tendencję wzrostową. Takie zachowanie oscylatora sugeruje, iż presja podaży stopniowo maleje. Do pozytywnego przesilenia wprawdzie jeszcze nie doszło, jednak warto już teraz obserwować, które spółki z koszyka WIG20, jako pierwsze wyłamują się z negatywnych tendencji. Wśród tych walorów z dużym prawdopodobieństwem znajdą się liderzy późniejszego większego odbicia całego rynku w górę.

Coraz większy pesymizm mierzony wskaźnikami nastrojów

Jedynym indeksem, który w dniu wczorajszym zaliczył ujemną stopę zwrotu, był sWIG80. Z jednej strony tłumaczyć ten fakt można relatywną siłą tego indeksu w poprzednich tygodniach, co teraz musi zostać zrównoważone. Z drugiej strony zachowanie segmentu małych spółek sugeruje, iż gracze na szerokim rynku raczej nie spodziewają się powrotu korzystnych tendencji w najbliższym czasie. Indeks Nastrojów Inwestorów za ostatni tydzień pokazuje, iż wzrósł odsetek respondentów oczekujących trendu spadkowego i ich udział wynosi już 47,1 proc. Podchodząc do rynku z zasadą kontrariańską, dalszy wzrost pesymizmu, paradoksalnie będzie sprzyjał ustanowieniu lokalnych minimów cenowych przez główne indeksy naszego rynku.

Dzisiaj ważne dane makro z rynku pracy w USA

Indeks S&P500 w tym tygodniu konsoliduje tuż poniżej ważnej strefy technicznego oporu opisanej poziomami 2.100-2.120 pkt. Inwestorzy szacują, jaki wpływ na rynek akcji ma perspektywa odroczenia w czasie podwyżek stóp procentowych, przy równoczesnym pogorszeniu perspektyw wzrostu PKB. Dzisiaj poznamy ważny comiesięczny raport z rynku pracy. Oczekuje się wzrostu zatrudniania w sektorach pozarolniczych w czerwcu o 180 tys. miejsc pracy w porównaniu do niewielkiego wzrostu w maju o 38 tys. Na rynku surowców obserwujemy niższe ceny ropy, gdyż ostatni raport wykazał niższy od oczekiwań spadek zapasów.

PGNiG – odpisy na utratę wartości obniżą wynik za drugi kwartał

PGNiG przeprowadziło teksty na utratę wartości środków trwałych, w efekcie dokona w wynikach za drugi kwartał odpisu, który zmniejszy wynik operacyjny o ok. 624 mln zł - podała spółka w komunikacie.

Odpisy mają związek z cykliczną oceną wartości odzyskiwanej aktywów. Ostateczna wartość dokonanego odpisu będzie podana inwestorom 12 sierpnia br., podczas publikacji raportu okresowego. Kurs PGNiG od dłuższego czasu pozostaje w tendencji bocznej ograniczonej poziomami 4,8 zł o dołu i 5,6 zł od góry. Zdaniem analityków, pomijając odpis, wyniki spółki za drugi kwartał prawdopodobnie będą zbliżone do osiągniętych w tym samym okresie 2015 roku. Wówczas zysk netto wyniósł 621 mln zł.

Polnord – wysoka sprzedaż mieszkań, będą nowe inwestycje

Polnord ruszył ze sprzedażą 87 mieszkań w ramach budynku nr 8 osiedla Tęczowy Las II w Olsztynie - podała spółka w komunikacie prasowym. Zakończenie inwestycji planowane jest na I kwartał 2018 r.

Zarząd spółki jest zadowolony z poziomu sprzedaży mieszkań w pierwszym półroczu 2016 r. Liczba przekazań lokali wzrosła o 24 proc. i wyniosła 464 lokale w porównaniu do 376 rok wcześniej. Polnord dostrzega utrzymujący się popyt w Trójmieście oraz Warszawie i rozpoczyna nowe inwestycje.

giełda
komenatrze giełdowe
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(1)
Etermit krah ...
6 lat temu
[QUOTE] GPW odrobiła część strat z początku tygodnia [/QUOTE] aha aha a orientuje się Pan może, kiedy odrobi straty z 2007 roku?