Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
giełda
07.02.2008 17:00

GPW: Niedźwiedzie nadal mają przewagę

Na rynku akcji bez większych niespodzianek. Indeksy pod wpływem sytuacji na rynkach światowych zamknęły się na minusach.

Podziel się
Dodaj komentarz

Na rynku akcji bez większych niespodzianek. Indeksy pod wpływem sytuacji na rynkach światowych zamknęły się na minusach.

Analitycy nie spodziewali się, aby EBC obniżył koszt pieniądza. Jednak wielu inwestorów wykorzystało fakt pozostawienia stóp procentowych na obecnym poziomie do zamknięcia pozycji. Interesujące jest to, że z kolei bank w Anglii zredukował stopy, a mimo to indeksy w Londynie notowane były nadal na minusach. Komentarz szefa EBC, pana Trichet'a niewiele już wniósł w ogólny obraz słabnących rynków, tym bardziej, że można jego słowa interpretować na dwa sposoby - albo stopy zostaną w przyszłości zredukowane, albo nie...

Debiutująca na rynku NewConnect spółka Veno nie zawiodła tych, którym udało się kupić jej akcję. Na starcie walory wzrosły o 1900 proc.!Rodzi się oczywiście pytanie, czy autoryzowany doradca prawidłowo wycenił wartość spółki, a może perspektywy rozwoju branży w której działa są tak dobre? Takie informacje zapewne rozgrzewają umysły innych inwestorów liczących na krociowe zyski na giełdzie...

Kęty zamierzają wypłacić akcjonariuszom 4,5 zł dywidendy na akcję. Pomimo dobrych wyników kwartalnychkurs spółki spadł o ponad 4 proc. Orco zamierza skupić własne akcje za kilkanaście milionów euro. Optimus nie tylko podał kiepskie wyniki, to jeszcze właściciel Zatry domaga się od firmy prawie4 mln zł.

Pod koniec sesji nastroje nieznacznie się poprawiły i indeks WIG20 zakończył notowania na poziomie 2908 pkt, co oznacza spadek o 1,6 proc. Obroty na całym rynku wyniosły blisko 1,7 mld zł.

Tagi: giełda, komenatrze giełdowe, dziś w money, wiadomości, gospodarka, komentarze giełdowe, komentarz, komentarze
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz