Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Arkadiusz Droździel
|

GPW: Takich spadków nie było od prawie trzech lat

0
Podziel się:

Od niemal trzech lat inwestorzy z GPW nie kończyli tygodnia w tak złych nastrojach. Główne indeksy w ciągu siedmiu ostatnich dni straciły ponad 10 procent.

<a href="http://www.facebook.com/drozdziel.moneypl" rel="nofollow" target="_blank"><b>Arkadiusz Droździel</b>, Analityk Money.pl</a>
<br /><br />
Od kilkunastu lat analizuje procesy zachodzące w gospodarce i na rynkach finansowych. Zwolennik inwestowania w dłuższym horyzoncie czasowym.
<a href="http://www.facebook.com/drozdziel.moneypl" rel="nofollow" target="_blank"><b>Arkadiusz Droździel</b>, Analityk Money.pl</a> <br /><br /> Od kilkunastu lat analizuje procesy zachodzące w gospodarce i na rynkach finansowych. Zwolennik inwestowania w dłuższym horyzoncie czasowym.

Nastrojów nie zmieniła piątkowa sesja. WIG20 stracił ponad półtora procent, a mWIG40 i sWIG80 ponad dwa procent. Na początku handlu traciły one około pięć procent.

W trakcie sesji stopniowo zaczęły zyskiwać na wartości. Po godzinie 14:30 tempo wzrostu znacznie przyspieszyło i w pewnym momencie WIG20 znalazł się niemal na pół procentowym plusie i zbliżył się na niecałe dwa punkty do poziomu 2500 punktów.

To zasługa lepszych od oczekiwań danych z amerykańskiego rynku pracy. Okazało się, że w lipcu zatrudnienie poza rolnictwem wzrosło o 117 tysięcy, a spodziewano się wyniku o 32 tysiące gorszego.

Poprawa nastrojów była jednak bardzo krótkotrwała. Po wzrostowym otwarciu za Oceanem tamtejsze indeksy zaczęły jednak tracić wyraźnie na wartości. To przełożyło się na powrót spadków na giełdach w Europie w tym także w Warszawie.

Tym samym nie udało się odrobić znacznych strat, jakie ponieśli inwestorzy w skali tygodnia. Główne indeksy straciły ponad 10 procent. To oznacza, że w ciągu siedmiu dni z warszawskiego parkietu wyparowało ponad 70 mld złotych.

Przecenę na rynkach finansowych zapoczątkowały obawy o to, że za Oceanem nie uda się porozumieć Demokratom i Republikanom w sprawie zwiększenia limitu zadłużenia. Choć udało się to niemal w ostatniej chwili, to inwestorów to nie uspokoiło. Nie spodobało się im, że skala cięć wydatków jest zbyt mała i odłożona w czasie.

dziś w money
giełda
komenatrze giełdowe
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)