Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
giełda
06.03.2009 08:56

Groszowe akcje Citibanku

Skalę bessy na Wall Street oraz problemy sektora finansowego bardzo dobrze ilustruje kurs akcji Citibanku.

Podziel się
Dodaj komentarz

Mimo zakończenia notowań pod kreską, czwartkową sesję można zaliczyć do udanych. Przy bardzo słabych nastrojach w Europie Zachodniej, kupujący potrafili utrzymać WIG20 w ryzach, a przy przełamanym w środę poziomie 1440 punktów widzieliśmy wyraźnie zwiększone zainteresowanie akcjami.

Wśród największych spółek problemy z kontynuacją krótkoterminowego wzrostu można zauważyć na akcjach KGHM, które odbiły się od oporu, jakim jest listopadowa luka bessy. Najgorzej wśród blue chipów spisały się jednak akcje Agory, które spadły o 4,8% i zanotowały wczoraj najniższe zamknięcie w historii. Ogólny, 1% spadek WIG20 był jednak wynikiem bardzo przyzwoitym.

Dobra passa warszawskich indeksów będzie dziś poddana kolejnej ciężkiej próbie, gdyż swój spadkowy trend zgodnie z oczekiwaniami kontynuują inwestorzy w USA. Prawdopodobnie zaczniemy od niskiego otwarcia i będziemy mogli ponownie jak na początku tygodnia zobaczyć, czy niższe poranne kursy zainteresują popyt.

Wydaje się, że rynek w Stanach potrzebuje dnia odwrotu z olbrzymią zmiennością i bardzo wysokimi obrotami. Bez tego dalsze osuwanie się w dół będzie nadal cechować się większym prawdopodobieństwem. Skalę bessy na Wall Street oraz problemy sektora finansowego bardzo dobrze ilustruje kurs akcji Citibanku. W 2006 roku akcje banku wyceniano na 57 dolarów, rok temu było to ponad 20 dolarów, natomiast wczoraj kurs przełamał jednego dolara i w polskiej terminologii można byłoby nazwać te akcje ,,groszowymi". Wątpię, by ktokolwiek w Polsce wyobrażał sobie np. akcje PKO BP poniżej 1 zł i warto sobie na tym przykładzie uświadomić, jak głęboka jest bessa na rynku amerykańskim.

ZOBACZ TAKŻE:

Tagi: giełda, komenatrze giełdowe, dziś w money, wiadomości, gospodarka, komentarze giełdowe, komentarz, komentarze, kryzys
Źródło:
DM IDMSA
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz