Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Paweł Kubiak
|

Handel akcjami ożywił się

0
Podziel się:

Wtorkowa sesja w Warszawie, mimo iż nie przyniosła dużych zmian indeksów to przebiegała w interesującej atmosferze. Chociaż WIG20 wzrósł zaledwie o 0,27%, a WIG 0,29% to przy pokaźnym wzroście poziomu obrotów, kursy poszczególnych spółek mogły zaskoczyć./ DM BZWBK /

Wtorkowa sesja w Warszawie, mimo iż nie przyniosła dużych zmian indeksów to przebiegała w interesującej atmosferze. Chociaż WIG20 wzrósł zaledwie o 0,27%, a WIG 0,29% to przy pokaźnym wzroście poziomu obrotów, kursy poszczególnych spółek mogły zaskoczyć.

Opublikowane lepsze od oczekiwań wyniki za pierwszy kwartał spowodowały dalszą zwyżkę akcji KGHM (1,6%). Mimo równie dobrych danych kwartalnych po początkowym wzroście słabszą końcówkę miał Computerland (-1%) oraz Comarch (0,3%). Do wzrostu przyłączyły się kupowane intensywniej od zeszłego tygodnia walory Agory (1,4%) oraz zbliżający się do styczniowych szczytów PKNOrlen (1%). Wśród spółek z WIG20 największy wzrost zanotowały akcje Kęt (7%), które po dobrych wynikach kwartalny oraz optymistycznych prognozach są coraz bliżej historycznych szczytów. W gronie mniejszych spółek wzrostom przewodziły akcje Kruszwicy, która po dobrych wynikach kwartalnych i nieudanym wezwaniu wyskoczyła aż o 31%.

Po opublikowaniu dobrych wyników kwartalnych silniej zachowywały się również walory m. in. ZM Duda (6%), Ireny (13,5%), Stalexportu (7,5%). Z kolei lepsze zachowanie akcji Okocimia (4,8%) to efekt polepszenia sytuacji technicznej i oczekiwanie na dobre wyniki sprzedaży w nadchodzących miesiącach. Niewielki zysk BHW w pierwszym kwartale wywołał spokojną przecenę o 1,5 %. Za to słabe wyniki kwartalne Amiki (pokaźna strata) wywołały spadek ceny jej papierów aż o 3%. Równie negatywnie zareagował rynek na słabe wyniki Elektrimu, który również spadł o ponad 3%. Spokojny wzrost na początku notowań zza oceanem nie wpłynął już na końcowy przebieg handlu w Warszawie.

giełda
komenatrze giełdowe
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)