Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Marek Knitter
|

Indeks WIG 20 broni się i idzie w górę

0
Podziel się:

Indeks WIG 20 po wielogodzinnej obronie przed spadkiem, zdołał pod koniec sesji zamknąć się na plusie zyskując ponad 0,7 proc.

bELhZfOZ

Rynek akcji wciąż poszukuje dobrego pretekstu do większego wzrostu. Efekty na razie są słabiutkie, choć obroty z sesji na sesję coraz wyższe.

PKN Orlen sfinalizował dzisiaj transakcję przejęcia od Jukosu 53,7 proc. akcji litewskiej rafinerii w Możejkach. Za nabywane akcje Orlen zapłacił 1.124 mln euro. Akcje płockiej rafinerii na koniec sesji wyceniane były na 50,70 zł, po wzroście o 0,4 proc. Jak na razie, strategia polskiego koncernu polega na tym, żeby rozbudowywać (głównie przez akwizycję) przerób ropy, ale bez własnego dostępu do złóż ropy. Miejmy nadzieję, że nim Rosja ostatecznie będzie chciała nam zakręcić kurek z ropą, to PKN Orlen będzie miał już zdywersyfikowane dostawy czarnego ,,płynnego" złota.

Analitycy z ING Wholesale Banking obniżyli rekomendację Biotonu do ,,sprzedaj", wyceniając akcję na 2,44 zł. Kurs natychmiast zaczął spadać w dół. Dodatkowo negatywnie inwestorzy ocenili sprzedaż akcji Biotonu przez Petelickiego (1,05 mln akcji) i wcześniej przez Prokom Investments (91 mln walorów). Na koniec sesji akcje Biotonu były wyceniane na 2,59 zł, po spadku o blisko 7 proc. Obroty na tej spółce były wysokie i wyniosły ponad 120 mln zł.

bELhZfPb

Ostatnie wydarzenia związane z Biotonem negatywnie wpłynęły również na HTL Strefa. Podczas dzisiejszej sesji walory tej spółki spadły o 6,95 proc. do 109,8 zł.

Hyperion poinformował dzisiaj, że od sierpnia dokonał 25 transakcji akwizycji sieci w 18 miastach, rozszerzając zasięg swojego działania o 10 nowych ośrodków. Liczba abonentów spółki zwiększyła się o 20 tys. osób i obecnie sięga 55 tys. Spółka spodziewa się na koniec roku trzykrotny wzrost zysku netto - do ponad 3,5 mln zł oraz dwukrotne zwiększenie rentowności EDITDA (do 6,5 mln zł) w porównaniu do roku ubiegłego. W tym przypadku dobre informację zostały wykorzystane nie do zakupów, lecz sprzedaży akcji. Kursu Hyperionu spadł dzisiaj o blisko 9 proc. Czyżby inwestorzy nie wierzyli w szczerość zarządu Hyperionu?

Indeks WIG 20 mógł zakończyć dzisiejszą sesję na minusie. Jednak dobre otwarcie rynków w USA zmotywowało inwestorów do jeszcze jednego wysiłku pod koniec notowań. Ostatecznie WIG 20 wzrósł do poziomu 3397 pkt. Na minusie natomiast kończyły indeksy MIDWIG (spadek o 1,6 proc.) i Techwig (spadek o 1,35 proc.). Obroty na całym rynku wyniosły ponad 1,94 mld zł.

bELhZfPC
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)