Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
dziś w money
02.11.2007 17:10

Kiepskie zakończenie tygodnia na GPW

Rynek akcji zakończył sesję na czerwono. Po wczorajszych notowaniach w USA trudno było oczekiwać, że bykom uda się zrealizować innych scenariusz.

Podziel się
Dodaj komentarz

Byki mogą odetchnąć z ulgą. Pomimo długiego weekendu indeksowi największych spółek udało się utrzymać powyżej 3800 pkt., a mogło być jeszcze gorzej...

Dane, które opublikowane zostały dzisiaj w USA tylko na chwile poprawiły nastroje na rynkach akcji. Najwyraźniej coraz większa rzesza analityków zaczyna obawiać się o dolara, który najwyraźniej traci coraz bardziej na wartości. Według raportu opublikowanego przez Morgan Stanley silne osłabienie dolara na świecie może wymagać interwencji walutowych ze strony nie tylko Fed-u, ale także ECB i banku centralnego w Japonii. Z jednak strony mamy więc dobre informacje, a z drugiej rosnące obawy, że recesja w USA jest już coraz bliżej.

Na fali takich informacji trudno oczekiwać, że rynki akcji będą inaczej się zachowywać. Początek sesji na GPW już zapowiadał fatalny dzień. Jednak dobre dane z USA pozwoliły na wybicie się indeksu WIG20 do poziomu 3850 pkt. Nie udało się jednak utrzymać tego trendu i ostatecznie spadliśmy do 3812 pkt. Co oznacza spadek o 1,68 proc. Obroty na całym rynku wyniosły ponad 1,33 mld zł.

Nastroje na rynku akcji nie poprawiają także takie informacje jak rezygnacja z oferty akcji na naszym rynku szwedzkiej spółki Reinhold Polska. Jest to tym bardziej dziwne, że ponoć ten rok pod względem liczby IPO ma być rekordowy. AmRest pochwalił się nową restauracją w Serbii z kolei Elektrim uparcie domaga się wyłączenia jej z obrotu na GPW. Walory pierwszej spółki wzrosły o prawie 3 proc., a drugiej o 3,6 proc.

Tagi: dziś w money, giełda, komenatrze giełdowe, wiadomości, gospodarka, komentarze giełdowe, komentarz, komentarze
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz