Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Zajączkowski: wolumen zachowuje się inaczej niż dotychczas

Zajączkowski: wolumen zachowuje się inaczej niż dotychczas

Fot. DM BOŚ

WIG20 po dwutygodniowym pobycie powyżej 2150 pkt. zeskoczył wczoraj z półki. Zakończył sesję na 2133 pkt, ale stało się to przy znacznie mniejszym wolumenie niż zwykle, co osłabia wymowę tego spadku. Nic dziwnego zatem, że dziś doszło do próby powrotu do opuszczonego kanału.

Pomogło temu ruchowi w górę zachowanie indeksów europejskich, które po otwarciu w USA ruszyło ostro w górę. O ile na początku sesji było widać niezdecydowanie, pierwszy ruch w górę został wyhamowany przed 2150 pkt, a potem przez całe godziny indeks opadał jednostajnie do wczorajszego i porannego minimum, to właśnie po 15:30 ruszył z animuszem w górę. Działo się to przy znacznie większych obrotach niż wczorajsze przełamanie 2150 pkt.

W USA rozpoczął się sezon wyników półrocznych i będą one wpływać na nastroje. Śledzone są również wystąpienia FED. DJIA znalazł się wczoraj powyżej 25000 pkt. Do szczytów sprzed miesiąca brakuje mu tylko 1,6 proc.

Od tygodnia widać pewną zmianę w zachowaniu WIG20. O ile przez cały ten półroczny okres spadku obroty były wyższe na sesjach ujemnych i niższe na korekcyjnych, wzrostowych, to teraz odnotowujemy już trzecią sesję, która zachowuje się dokładnie odwrotnie. Samo z siebie nie oznacza to jeszcze zmiany trendu, ale zniknął czynnik potwierdzający trend spadkowy.

Złamanie linii trendu spadkowego będzie po przebiciu 2180 pkt, a potwierdzeniem będzie pokonanie niedawnego szczytu - 2194 pkt, czyli z grubsza 2200 pkt. Nie można tez oczywiście wykluczać kontynuacji trendu z przebiciem 2100 pkt.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

DM BOŚ

Powyższy tekst stanowi wyraz osobistych opinii i poglądów autora i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. 

Czytaj także
Polecane galerie
Cisza przed burzą !!!!!
2018-07-19 09:44
BIOTON !!!!!. Idą złote czasy dla spółki, dodatkowo sprzyja mocny dolar. W każdej chwili, zobaczymy szturm na akcje
ambitny
2018-07-19 09:01
Chyba troche jeszcze popracuję i dozbieram pieniązków i kupię sobie niedługo Porsche Taycan, bo jak długo można męczyć się i do roboty dojeżdżać Syreną. Taycanem szybki dojazd i powrót do domu to więcej czasu dla siebie, dla rodziny, w polu można zadbać o warzywa na grządkach, kurom ziarna podsypać no i z sąsiadem zrobić ćwiartkę.
Trochę bedzie trudno ładować auto, bo do miasta daleko, najwyżej kupie hybryde.
xyz
2018-07-18 21:55

Dziś jutro pewnie na ropie padnie 70 USD

Dzisiaj ropa brent 72,86$ +1,77,

zatem pozostaje jutro, ale jakby coś, to pojutrze rano można ponownie zapodać, że dziś jutro pewnie na ropie padnie 70 USD.

Może kiedyś się Donek wsadzi porządnie kij w mrowisko, aż do trampek, to na ropa padnie 70$, ale x 2.
ha
ha
ha
Pokaż wszystkie komentarze (6)