Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Piotr Kaczmarek
|

LPP przejmuje - rynek się ucieszy

0
Podziel się

Kluczowym wydarzeniem dzisiejszej sesji jest poranna informacja o planowanym przejęciu spółki Artman przez LPP.

LPP przejmuje - rynek się ucieszy
bDzMFwRN

*Kluczowym wydarzeniem dzisiejszej sesji jest poranna informacja o planowanym przejęciu spółki Artman przez LPP. *

Trzecia sesja tygodnia nie miała nadzwyczajnego przebiegu. Ponownie niskie obroty świadczą o awersji inwestorów do podejmowania odważniejszych decyzji inwestycyjnych.

Liczba spółek rosnących i malejących była mniej więcej równa, a indeksy zanotowały niewielkie zwyżki.

bDzMFwRP

Wzrost indeksów należy interpretować nie jako pokaz siły popytu, lecz jako odreagowanie nieco zbyt nerwowych spadków z wtorku. Inwestorom mocno zapatrzonym w sytuację w USA brakuje danych makroekonomicznych, tę sytuację może zmienić dzisiejsza publikacja tygodniowego raportu o liczbie nowozarejestrowanych bezrobotnych. Rynek potrzebuje wyraźnych impulsów.

Kluczowym wydarzeniem dzisiejszej sesji jest poranna informacja o planowanym przejęciu spółki Artman przez LPP. Transakcja potwierdza świetne perspektywy branży detalicznej oraz dominację LPP na polskim rynku odzieżowym.

LPP będzie płaciło częściowo swoimi akcjami, a cena zaproponowana konkurentowi (92,65 zł) jest wyceną ze szczytu hossy, co oznacza zarówno godziwą premię za kontrolę spółki, jak i powinno sprzyjać wycenom innych spółek z tej branży notowanych na GPW. W miarę rozwoju spadków na rynku takich przejęć może być więcej i świadczą one o dojrzałości warszawskiego parkietu.

Dzisiejsza sesja może przypominać wczorajsze notowania. Ze względu na spadki na giełdach światowych pierwsza część notowań będzie przebiegać pod dyktando sprzedających, później natomiast możliwe jest dojście do głosu strony popytowej. Sądzę, że po kolejnej jedynie umiarkowanie słabej sesji w USA, europejskie parkiety mogą dyskontować próbę wzrostu na Wall Street dziś wieczorem.

bDzMFwRV
bDzMFwSq
dziś w money
giełda
komenatrze giełdowe
KOMENTARZE
(0)