Notowania

giełda
20.11.2008 17:06

Mamy nowe dno na WIG20

Sesja na GPW była bardzo czerwona i nudna. Niestety skutkiem jest nowe dno w cenach zamknięcia.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Sesja na GPW była bardzo czerwona i nudna. Niestety skutkiem jest nowe dno w cenach zamknięcia. *

Tak jak można się było spodziewać otwarcie handlu w Warszawie stało pod znakiem spadków. 6 proc. robiło wrażenie. Bykom tylko kosmetycznie udało poprawić się notowania - i tak przez całą niemal sesję spadki w okolicach 5 proc. utrzymywały się.

Tym samym byliśmy świadkami jednej z bardziej nudnych sesji w ostatnich tygodniach. Jedynym argumentem nie potwierdzających powyższego stwierdzenia są obroty, które były wyraźnie wyższe niż w przeciągu ostatnich sesji i wyniosły 1,3 mld złotych.

Z szerszej perspektywy 1500 pkt. to ostatnia granica (poziom wsparcia) przed okrągłym tysiącem punktów.

Na razie nie wydaje się, abyśmy aż tak nisko spadli, mimo przełamania dziś przez S&P równie ważnego poziomu 800 punktów. Potrzeba by w Polsce _ większego zła _ niż spadek tempa PKB do nawet 1,8 proc. i wzrostu bezrobocia o 3 pkt. procentowe.

Niemniej jednak jutrzejsza sesja zapowiada się o tyle ciekawie, co czerwono. Zobaczymy czy byki w USA zdołają wyprowadzić indeksy ponad kluczowe poziomy.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Spadki dominują w Europie ]( http://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/spadki;dominuja;w;europie,26,0,387866.html )
* [ Szwajcarzy tną stopy procentowe  ]( http://www.money.pl/pieniadze/wiadomosci/artykul/szwajcarzy;tna;stopy;procentowe,249,0,387065.html )
* [ WIG20 runął i jest przy dnie ]( http://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/wig20;runal;i;jest;przy;dnie,217,0,386521.html )
* [ Giełdy w Europie otworzyły się na czerwono ]( http://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/gieldy;w;europie;otworzyly;sie;na;czerwono,227,0,386531.html )
* **[ Notowania GPW bez opóźnień tylko w serwisie MyStock.pl ]( http://mystock.pl/ )**
Tagi: giełda, komenatrze giełdowe, dziś w money, wiadomości, gospodarka, komentarze giełdowe, komentarz, kryzys, komentarze
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz