Notowania

giełda
09.02.2009 13:07

Mieszane nastroje na europejskich parkietach

Po dobrej sesji wieńczącej tydzień na rynku europejskim, dziś inwestorzy nie mogą się zdecydować co do nastrojów.

Podziel się
Dodaj komentarz

Ostatnia sesja na Wall Street zakończyła się zaskakująco pozytywnie, pomimo napływu zdecydowanie gorszych od oczekiwań danych z amerykańskiego rynku pracy. Główne indeksy zanotowały ponad 2-procentowe zyski - Dow Jones i S&P 500 wzrosły po 2,7% każdy, a technologiczny Nasdaq zyskał 2,9%.

Nastrojów nie był w stanie pogorszyć raport amerykańskiego Ministerstwa Pracy, który wykazał redukcję etatów w sektorze pozarolniczym w styczniu na poziomie 598 tys., co stanowi najsłabszy wynik od 1974 r. i o 75 tys. gorszy od oczekiwań. Stopa bezrobocia w styczniu wzrosła do 7,6% z 7,2% miesiąc wcześniej. Rynek jednak najprawdopodobniej zdołał już zdyskontować najgorsze scenariusze i w obecnej chwili trudno zaskoczyć inwestorów negatywnymi danymi.

Czynnikiem wspierającym pozytywne nastroje inwestycyjne było oczekiwanie na dzisiejsze przedstawienie planu pomocy dla amerykańskiej gospodarki i jutrzejsze wystąpienie Timothy Geitner'a, który ujawni szczegóły dotyczące rozdysponowania pozostałych 350 mld dolarów z planu Paulson'a.

Również jutro odbędzie się głosowanie Senatu nad planem stymulacyjnym dla amerykańskiej gospodarki.

Mieszane nastroje panowały w czasie sesji azjatyckiej. Nikkei 225 oraz KOSPI zniżkowały odpowiednio o: 1,3% i 0,6%. Chińskie indeksy natomiast - Hang Seng oraz Shanghai Composite - zyskiwały.

Po dobrej sesji wieńczącej tydzień na rynku europejskim, dziś inwestorzy nie mogą się zdecydować co do nastrojów. Brytyjski FTSE 250 zwyżkuje od otwarcia, zyski jednak nie przekraczają 1%, niemiecki DAX oraz francuski CAC 40 natomiast nieznacznie zniżkują. Ponieważ jednak straty indeksów od początku notowań ulegają zmniejszeniu, całkiem prawdopodobne, że dzisiejsze zamknięcie na europejskich parkietach będzie przebiegało w pozytywnych nastrojach.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ O kryzysie finansowym czytaj w serwisie specjalnym Money.pl ]( http://www.money.pl/kryzys/ )
Tagi: giełda, komenatrze giełdowe, dziś w money, wiadomości, gospodarka, komentarze giełdowe, komentarz, komentarze, kryzys
Źródło:
TMS Brokers
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz