Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Joanna Pluta
|

Mieszane reakcje giełd na spadek cen ropy

0
Podziel się:

Na światowych giełdach wciąż panuje niepokój i niezdecydowanie i trudno w związku z tym przewidywać kolejne ruchy indeksów ze względu na zmienne nastroje. GPW natomiast może dziś po raz kolejny powtórzyć wczorajszy wynik.

Mieszane reakcje giełd na spadek cen ropy

Na Wall Street przeważyły wczoraj negatywne nastroje. Spadek cen ropy naftowej i surowców przełożył się w Stanach Zjednoczonych na spadki cen spółek paliwowych oraz wydobywczych, które przeważyły początkowe wzrosty w sektorze transportowym.

W Japonii z kolei taniejąca ropa poprawiła atmosferę na tokijskiej giełdzie - spadek cen surowców przełożył się na zmniejszenie obaw o przyszły poziom inflacji. Nikkei 225 zakończył dzisiejszą sesję z zyskiem 0,6%.
Zyskiwały również giełdy europejskie - w przeciwieństwie do Stanów Zjednoczonych, w Europie przeważyły pozytywne nastroje. Spadek cen ropy naftowej został odczytany jako zmniejszenie presji inflacyjnej w przyszłości. Na fali większego optymizmu inwestorów rosły notowania sektora finansowego. Ostatecznie indeks FTSE 300 grupujący największe europejskie spółki zamknął się na plusie 0,9%.

Polska sesja zaskoczyła wczoraj pozytywnym wynikiem na koniec sesji - indeks blue chipów WIG20 wzrósł o 2,5%. Do wzrostów przyczyniły się głównie spółki eksportowe, których notowania rosły na fali osłabiającego się złotego.
Na światowych giełdach wciąż panuje niepokój i niezdecydowanie i trudno w związku z tym przewidywać kolejne ruchy indeksów ze względu na zmienne nastroje. GPW natomiast może dziś po raz kolejny powtórzyć wczorajszy wynik. Gospodarka polska nie doświadcza bowiem spowolnienia gospodarczego w takim stopniu, jak gospodarki wysokorozwinięte, a spółki surowcowe nie mają takiego wpływu na notowania, jak ma to miejsce za Oceanem, czy w Europie Zachodniej.

Z danych makro do 10.30 poznamy wskaźniki PMI dla sektora usług głównych gospodarek europejskich. Dziś zostanie opublikowany również wzrost sprzedaży detalicznej w strefie euro oraz zrewidowany wskaźnik wzrostu PKB w drugim kwartale. Po południu ze Stanów Zjednoczonych spłyną dane dotyczące wzrostu zamówień fabrycznych oraz zostanie opublikowany Raport Challengera o sytuacji na rynku pracy i raport o stanie gospodarki USA, czyli tzw.: Beżowa Księga Fed.

dziś w money
giełda
komenatrze giełdowe
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
TMS Brokers
KOMENTARZE
(0)