Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
giełda
10.05.2005 18:28

Nieoczekiwane spadki na giełdzie

Nieoczekiwanie negatywny przebieg miały wtorkowe notowania na GPW. Spora, agresywna podaż jaka pojawiła się na parkiecie zaraz po otwarciu nie pozwoliła do końca dnia na zbyt wiele kupującym. Ostatecznie przy obrotach, które przekroczyły 530 milionów złotych WIG raz WIG20 straciły 1,45 oraz 1,7 procent i okazały najsłabszymi parkietami na świecie.

Podziel się
Dodaj komentarz

Wszystko to za sprawą jednego z największych banków inwestycyjnych, który w swoim raporcie obniżył rekomendacje dla akcji z Europy Środkowej do „neutralnej”.

Największy impet wyprzedaży tradycyjnie przyjęły na siebie akcje spółek o największej kapitalizacji z PKNOrlen, PKO BP i BPH na czele. Podaż nie oszczędziła również Agory i Prokomu, najmocniej przecenionych ze składu WIG20. Dzień ustalenia prawa do dywidendy nie wstrzymał zdecydowanego pozbywania się Pekao. Relatywnie skuteczniej spadkom oparły się tym razem TPSA i KGHM, którego uratowały wzrosty cen miedzi na światowych rynkach.

Na szerszym rynku intensywnie pozbywano się akcji m.in. MOL-a, Getinu, Cersanitu, Mieszka, Interii, Hoopa i Hutmena. Z kolei w nielicznym gronie walorów które zwiększyły swoją rynkową wartość znalazły się WSiP, Plast-Box, Eldorado, Telmax i Redan.

Pogorszenie sytuacji technicznej indeksów oraz sporej grupy spółek zwiększa prawdopodobieństwo kontynuacji tendencji spadkowej na najbliższych sesjach.

Tagi: giełda, komenatrze giełdowe, wiadomości, gospodarka, komentarze giełdowe, komentarze
Źródło:
Dom Maklerski BZ WBK
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz