Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Marek Węgrzanowski
|

Niewiarygodny rekord na GPW

0
Podziel się:

Poniedziałkowy kolejny historyczny rekord indeksu WIG20 osiągnięty dzięki wzrostowi w końcówce nie był wiarygodny, o czym wspominano już po wczorajszej sesji.

Spadki na giełdach zagranicznych, przecena na rynkach surowcowych, gorszy klimat do inwestycji na rynkach wschodzących oraz spekulacje co do objęcia przez byłego premiera Kazimierza Marcinkiewicza ważnego stanowiska w jednej spółek będących pod kontrolą Skarbu Państwa sprawiły, że wtorkowe notowania mijają pod znakiem silnych spadków.

O godz. 15.00 WIG20 tracił już 2,2% i był notowany na poziomie 3 350 pkt. Silne spadki notował także MIDWIG (-2,6%) i TECHIWG (-3%). Spadki mają miejsce jednak przy umiarkowanych obrotach na poziomie 1,1 mld na całym rynku.

Z dużych spółek fatalną passę kontynuuje Bioton, który przy najwyższych obrotach na rynku spada o 7,2%. Czar wokół ten spółki powoli pryska, a inwestorzy żądają wyników finansowych, a nie tylko medialnych zapowiedzi.

Dodatkowo na słabych notowaniach tej spółki zaważyła rekomendacja „sprzedaj” z ceną docelową na poziomie 2,44 zł. Przeszło 3% tracą także KGHM (-3,8%) i PKN Orlen (-3,4%), co wystarczy, aby nastroje na całym rynku były negatywne.

Tymczasem wciąż bardzo dobra koniunktura panuje na rynku pierwotnym, przy ponad 90-procentowych redukcjach akcje Mewy zostały sprzedane po 2,40 zł, czyli maksymalnej cenie z zaproponowanego przedziału.

Jeśli rzeczywiście dużym inwestorom zależy na pozytywnym zamknięciu roku, to popyt z ich strony powinien się wkrótce uaktywnić. Pewnym wsparciem dla rynku mogą być także środki, które powrócą na rynek w związku ofertą Ruchu.

dziś w money
giełda
komenatrze giełdowe
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)