Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
giełda
25.04.2005 17:40

Niewielka aktywność giełdowych inwestorów

Pierwsze w tym tygodniu notowania nie wniosły po raz kolejny niczego nowego do obrazu rynku. Przy niewielkiej aktywności inwestorów indeksy poruszały się w wąskim zakresie przy niewielkich obrotach, które ostatecznie osiągnęły 300 milionów złotych.

Podziel się
Dodaj komentarz

Wartość WIG20 na koniec dnia wyniosła 1932 punkty, co oznacza symboliczny wzrost o 0,05 procent.

Najbardziej aktywny okazał się, nie po raz pierwszy w ostatnim czasie, PKNOrlen, który swoją relatywną siłę rynkową zawdzięcza dobrej passie cen ropy na rynkach światowych. Kupujący pojawili się również w na akcjach Pekao, których stabilne notowania w ostatnich tygodniach wynikają z oczekiwania na wypłatę sporej dywidendy. Sprzedający tym razem nie oszczędzili PKO BP, które przy niewielkich obrotach straciły prawie dwa procent. Okazuję się że wciąż ciężko znaleźć chętnych na zakup akcji Prokomu, którego kurs stracił kolejne półtora procent. Dużo lepiej wypadły akcje Netii, których ponad trzyprocentowy wzrost to zasługa informacji o zamiarze przeprowadzenia buybacku przez spółkę. Kolejną sesję odreagowywały walory Mondi i Dębicy.

Na szerszym rynku przecenie nie oparły się m.in. Ciech, Polmos Lublin, DGA, Lentex i Kruszwica. Po ogłoszeniu wezwania o trzydzieści procent, czyli w okolice ogłoszonej w nim ceny wzrosły akcje Polifarbu C-W.

Oczekiwania na obniżkę stóp procentowych przez RPP oraz niepewność co do zmian na scenie politycznej skutecznie zamroziła aktywność największych graczy, wciąż niepewnych co kierunku ruchu indeksów.

Tagi: giełda, komenatrze giełdowe, wiadomości, gospodarka, komentarze giełdowe, komentarze
Źródło:
Dom Maklerski BZ WBK
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz