Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Popyt na akcje wciąż duży

0
Podziel się:

Dzisiejsza sesja rozpoczęła się od mocnego uderzenia byków, wspinaczka indeksów wyciągnęła WIG 20 w okolice 1550 pkt. Później jednak nastąpił równie szybki odwrót i realizacja zysków przez część uczestników rynku sprowadzająca indeks największych spółek około 20 punktów niżej. Jak się okazało nie zniechęciło to strony popytowej

, gdyż jeszcze przed południem na GPW rozpoczęła się kolejna fala wzrostowa. Niestety mimo widocznych chęci i tym razem WIG-owi 20 nie udało się zagościć na dłużej powyżej 1550 pkt., zamykając dzień na poziomie 1545,84 pkt. (+1,34%).

Dzisiejszym notowaniom towarzyszyły duże obroty (prawie 700 mln) co wskazuje na to, iż obecna fala wzrostów z jaką mamy do czynienia od kilku dni w Warszawie ma solidne podłoże – najwyraźniej o zwiększeniu zaangażowania w polskie akcje pomyślał również zagraniczny kapitał.

Podczas sesji największym zainteresowaniem cieszył się sektor bankowy (Pekao, BACA, BZ WBK)
z gwiazdą sesji bankiem ING BSK, na akcjach którego obrót przekroczył 254 mln zł. Sporym zainteresowaniem cieszyły się również KGHM, PKN i TP S.A. (obrót prawie 78 mln zł).

giełda
komenatrze giełdowe
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)