Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Raport Banku Światowego nadał kierunek

0
Podziel się:

Podczas dzisiejszej sesji silnie spadły notowania ropy kończąc sesję na poziomie 67 USD za baryłkę, a S&P 500 obniżył się poniżej psychologicznej bariery 900 punktów, w dużej mierze dzięki mocno tracącym spółkom finansowym.

Raport Banku Światowego nadał kierunek

*Podczas dzisiejszej sesji silnie spadły notowania ropy kończąc sesję na poziomie 67 USD za baryłkę, a S&P 500 obniżył się poniżej psychologicznej bariery 900 punktów, w dużej mierze dzięki mocno tracącym spółkom finansowym. *

Obawy o gospodarkę spowodowały, że podczas dzisiejszej sesji całkowitą kontrolę przejął obóz niedźwiedzi. Kalendarz był dziś wolny od danych makroekonomicznych, a do spadków przyczynił się pesymistyczny raport Banku Światowego. Pierwszy dzień tygodnia zakończył się dużymi obniżkami indeksów: Dow Jones - 2,35 %, S&P 500 - 3,06 %, a Nasdaq - 3,35 %.

Mocno spadały spółki energetyczne i surowcowe ze względu na zniżkujące notowania ropy. Najnowsze prognozy Banku Światowego przedstawiły gorszy scenariusz dla globalnej gospodarki, która według tej instytucji skurczy się o 2,9 % (poprzednia prognoza mówiła o spadku o 1,7%). Natomiast wartość światowej wymiany handlowej ma się obniżyć o 9,7 %.

Analitycy prześledzili również transakcje osób mających dostęp do poufnych informacji na temat spółek, czyli np. członków zarządu. Okazuje się, że ostanie zwyżki sprawiły, że tzn. ,,insiderzy" wykorzystują ją do sprzedaży posiadanych przez nich akcji w najszybszym od 2 lat tempie. W dniu dzisiejszym skoczył do góry o 11 % wskaźnik strachu VIX - oznacza to wzrost obaw inwestorów o spadki notowań giełdowych.

W tym tygodniu będziemy mogli zapoznać się z danymi makroekonomicznymi, które mogą dać odpowiedź, czy dane z gospodarki usprawiedliwią dzisiejsze zachowanie rynków akcyjnych i surowcowych. We wtorek w centrum uwagi znajdą się dane z rynku nieruchomości, środa to spotkanie FED, na którym stopy procentowe zostaną zostawione na dotychczasowym poziomie, ale rynek jak zawsze będzie uważnie wsłuchiwał się w komunikat po spotkaniu szefów banku centralnego. Jak zawsze w czwartek otrzymamy dane o liczbie wniosków o zasiłek dla bezrobotnych W piątek poznamy odczucia konsumentów odzwierciedlane przez indeks nastroju Uniwersytetu Michigan.

dziś w money
giełda
komenatrze giełdowe
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)