Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
dziś w money
05.05.2010 08:52

Róśnie możliwość głębszej korekty na GPW

Obecnie przybliżamy się do testowania długoterminowej linii trendu wzrostowego, która na dzień obecny znajduje się w okolicy poziomu 41.5 tys. punktów.

Podziel się
Dodaj komentarz

Po wielu miesiącach zwyżki i dojrzałego charakteru trendu wzrostowego przyszła kolej na złe informacje ze strony krajów mających problemy finansowe, co przy tak wyciągniętym rynku stało się czynnikiem aktywującym stronę podażową.

Ogłoszona rekordowa pomoc finansowa dla Grecji nie tyle ucieszyła, co wystraszyła rynki finansowe gdyż uzmysłowiła im jak poważny problem do rozwiązania mają politycy poszczególnych krajów. Teraz to już sprawa całej unii walutowej, a nie tylko problem wewnętrzny Grecji. Uczestnicy rynków akcji obawiają się że to zagraża stabilności wspólnej waluty i podważa zaufanie do niej. Widać to zresztac od kilku miesięcy na rynku notowań euro/dolar gdzie obserwujemy dość zdecydowany trend spadkowy wartości euro w względem dolara.

Przewaga podaży

Pogorszenie się nastrojów do inwestowania na rynkach dojrzałych od razu przeniosło się także na notowania naszych głównych indeksów giełdowych. Indeks szerokiego rynku Wig od kilku tygodni wykonuje oscylacje w dość szerokim zakresie cenowym w czasie kształtowania którego na wykresie w układzie minutowym zdołał wytworzyć się krótkoterminowy trend spadkowy.

Jest widoczna duża polaryzacja oczekiwań, która utrzyma się dopóki notowania indeksu Wig będą znajdowały się powyżej 42 tys. punktów. Poniżej tego poziomu możemy być świadkami większej aktywności strony podażowej. Na wykresie w układzie dziennym świecowym powstały układy cenowe, które wskazują na przewagę sprzedających.

Obecnie przybliżamy się do testowania długoterminowej linii trendu wzrostowego, która na dzień obecny znajduje się w okolicy poziomu 41.5 tys. punktów. Jeśli kupującym nie uda się obronić tego ważnego z punktu widzenia koniunktury średnioterminowej poziomu będziemy świadkami znacznego pogłębienia korekty spadkowej.

Tagi: dziś w money, giełda, komenatrze giełdowe, wiadomości, gospodarka, komentarze giełdowe, komentarz, komentarze
Źródło:
ING DM
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz