Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rynek będzie pod wpływem danych

0
Podziel się
Rynek będzie pod wpływem danych
bDztzdxh

Korekta czy zwrot?
Kurs EUR/USD po wczorajszym odbiciu od rejonu wsparcia w okolicy poziomu 1,4530 dziś znajduje się ponad 1,46. Teraz będą ważyły się dalsze jego losy, ponieważ inwestorzy będą musieli zdecydować, czy to jedynie korekta ostatnich spadków, czy być może początek kolejnej fali aprecjacji euro. Dużo będzie zależało od dzisiejszych publikacji makro, ponieważ mogą one w znacznym stopniu wpłynąć na nastroje rynkowe. Obecnie kurs EUR/USD wynosi 1,4617.

Złoty nad i pod oporem

Wczorajsze częściowe umocnienie dolara miało ponownie negatywny wpływ na naszą walutę. Kursy par złotowych znalazły się na poziomach, których nie notowaliśmy już od około 3 tygodni. W przypadku pary USD/PLN doszło do przebicia istotnego poziomu oporu, co stwarza zagrożenie silniejszej kontynuacji tego ruchu. Z kolei para EUR/PLN utrzymuje się cały czas tuż pod swoim ważnym oporem, dzięki czemu można stale mieć nadzieję, że kurs ostatecznie się od niego odbije i wróci niżej. Aktualnie para USD/PLN znajduje się na poziomie 2,8986, a EUR/PLN 4,2398.

Dziś ważne dane

Dzisiejsza sesja dostarczy inwestorom sporej dawki emocji, ponieważ czekają nas ważne publikacje makro. Pierwsza z nich pojawi się o godzinie 11:00 i będzie dotyczyła wstępnych danych o inflacji CPI ze Strefy Euro. Rynek oczekuje, że ustabilizuje się ona na poziomie z poprzedniego miesiąca, czyli -0,2% r/r. Następnie o 14:15 poznamy wielkość zmiany zatrudnienia w sektorze pozarolniczym w USA wg ADP. Po raz kolejny oczekiwania są lepsze od poprzedniego odczytu. Tym razem spodziewany jest spadek liczby etatów o 210 tys. (poprzednio -298 tys.). Chwilę później, bo o 14:30, opublikowane zostaną dane ostateczne na temat dynamiki PKB w USA za II kwartał. Oczekuje się rewizji poprzedniego odczytu z poziomu -1,0% r/r do -1,2%. Z kolei o godzinie 15:45 poznamy aktualny poziom indeksu Chicago PMI. W poprzednim miesiącu wyniósł on 50 pkt., a teraz inwestorzy spodziewają się, że wzrośnie do 52 pkt. Ponadto w ciągu dnia zostanie opublikowana decyzja RPP w sprawie stóp procentowych w Polsce. Tutaj nie oczekuje się żadnych
zmian i stopy powinny zostać na poziomie 3,5%.

bDztzdxj
bDztzdxK
dziś w money
giełda
komenatrze giełdowe
Źródło:
FMCM
KOMENTARZE
(0)