Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Paweł Kubiak
|

Sesja na GPW bez emocji

0
Podziel się:

Mało pasjonujący przebieg miały środowe notowania na warszawskim parkiecie. Po wtorkowej przecenie indeksy wróciły do wzrostów zyskując skromnie na wartości. WIG podniósł się o 0,56 procent, a WIG20 0,14 procent, jednak przy spadku obrotów do 570 milionów złotych.

Z uwagi na wyraźnie słabnącą od rana polską walutę powolne, ale systematyczne wspinanie się całe notowania naszego rynku należy ocenić pozytywnie.

Negatywny skutek dla WIG20 odłączenia 2 złotych dywidendy od kursu KGHM zdołał częściowo zniwelować ponad dwuprocentowy wzrost miedziowej spółki. Mimo deklaracji sporej wartości odpraw dla dobrowolnie odchodzących pracowników PKNOrlen, kurs spółki zdołał zyskać prawie procent, co należy wiązać z ponownym przekroczeniem przez ropę granicy 60 dolarów za baryłkę. Jeszcze lepiej wypadły akcje węgierskiego MOL-a, które zdołały zyskać więcej niż w Budapeszcie. Aktywnie handlowano również akcjami TPSA i Pekao którego kurs oddał popołudniu z nawiązką cały dzienny wzrost po deklaracji członka zarządu LOT-u o zamiarze przyszłorocznej sprzedaży części pakietu akcji banku.

Na nowych szczytach zakończyły notowania BZWBK i TVN. W szerszym gronie spółek pozytywnie wyróżniły się m.in. walory Projprzemu, Kabli, Rolimpeksu, Artmana, Ster-Projektu, Grajewa i Stalprofilu. W grupie outsiderów znalazły się m.in. akcje Polmosu Lublin, który po zgodzie MSP dla CDEC na zakup Polmosu Białystok, stracił na wartości ponad pięć procent.

giełda
komenatrze giełdowe
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)