Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Słabnie sentyment do rynku akcji

0
Podziel się:

Pierwsza sesja nowego tygodnia nie wiele zmieniła w położeniu wykresu WIGu20. Po zmiennej sesji blue chipy straciły wczoraj symboliczne 0,04% i notują obecnie wartość 2337.12 pkt.

*Pierwsza sesja nowego tygodnia nie wiele zmieniła w położeniu wykresu WIGu20. Po zmiennej sesji blue chipy straciły wczoraj symboliczne 0,04% i notują obecnie wartość 2337.12 pkt. *

Z technicznego punktu widzenia aktualne pozostają więc główne poziomy oporów położone na wysokościach 2350 pkt. i 2380 pkt. Wsparcia należy wyróżnić na pułapach 2325 pkt. i 2300 pkt. Na niewielkich minusach swoje sesje zakończyły parkiety w Stanach Zjednoczonych. S&P500 stracił -0.20%, DJIA 0,05%, a technologiczny NASDAQ 0,13%. Do kupna zachęcały informacje o wydatkach i dochodach amerykańskich konsumentów.

Sentyment osłabił odczyt wskaźnika FED, traktującego o aktywności wytwórczej, który spadł w czerwcu do 4%, wobec prognozy równej 3,2%. Dziś na notowania wpływ będą mieć dane makro z Europy i z Ameryki. O 11 poznamy informację z Eurolandu dotyczące czerwca: wskaźnik zaufania w biznesie (0,32 pkt.), indeksy zaufania: konsumentów (-17 pkt.), w gospodarce (98,1 pkt.), w przemyśle (-6 pkt.) i usługach (3 pkt.).

Później, bo o 15 i 16, na rynek napłyną informacje zza Oceanu. Poznamy wtedy indeks S&P/Case-Shiller za kwiecień (3,5%) oraz indeks zaufania konsumentów za czerwiec (62,8 pkt.). Przed rozpoczęciem sesji w Japonii miały miejsce odczyty zmiany majowej produkcji przemysłowej oraz bezrobocia. Produkcja przemysłowa Japonii spadła w maju o 0,1 %, wobec prognozy równej 0%.

Z kolei stopa bezrobocia wzrosła o 5,2 % wobec prognozy równej 5%. Biorąc pod uwagę poranne spadające wartości kontraktów na zachodnioeuropejskie i amerykańskie parkiety oraz negatywne informacje z Japonii należy spodziewać się dziś ujemnego rozpoczęcia sesji notowań ciągłych w Warszawie. Słabo mogą dziś sobie radzić spółki petrochemiczne. Baryłka lekkiej słodkiej ropy West Texas Intermediate, w dostawach na czerwiec, zniżkuje rano czasu europejskiego na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku o 0,9%, do 77,54 USD.

dziś w money
giełda
komenatrze giełdowe
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)