Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Grzegorz Olejek
|

Słaby rynek nieruchomości

0
Podziel się

Wczorajsza sesja na rynku amerykańskim wpisała się w scenariusz kontynuacji tendencji spadkowej, którą obserwujemy tam już od kilku sesji.

Słaby rynek nieruchomości
bEiPxOGJ

Wczorajsza sesja na rynku amerykańskim wpisała się w scenariusz kontynuacji tendencji spadkowej, którą obserwujemy tam już od kilku sesji. Sytuacja techniczna tego rynku pogarsza się z każdą spadkową sesją ze względu na powoli dopełniającą się średnioterminową formację głowy ramion.

Ta podażowa struktura cenowa dobrze jest widoczna między innymi na indeksie S&P500. Wykres w układzie dziennym liniowym daje coraz mniej powodów do zadowolenia dla posiadaczy akcji. Obecnie notowania kształtują prawe ramię potencjalnej formacji głowy i ramion. Kluczowa w kwest pełnego ukształtowania tej struktury cenowej jest strefa cenowa w okolicy psychologicznego poziomu 1000 punktów. Jeśli w ciągu najbliższych sesji indeks S&P500 spadnie poniżej tej strefy cenowej formacja zostanie w pełni ukształtowana i pojawi się istotny średnioterminowy sygnał zamykania pozycji na tym rynku.

WIG poniżej linii szyi

bEiPxOGL

Notowania naszego rynku wczoraj miały do zdyskontowania poniedziałkową spadkową sesję za oceanem oraz oczekiwany spadek na sesji wtorkowej. Tym między innymi można wytłumaczyć tak dużą aktywność strony podażowej. Uczestnicy naszego rynku musieli zmienić swoje strategie i z oczekiwania lokalnego odreagowania przestawić się na kontynuacje spadku. Minorowe nastroje na naszym rynku przypieczętowały słabe dane z rynku nieruchomości w USA.

Znacznie gorsze dane w połączeniu z wcześniej publikowanymi także słabymi statystykami z rynku pracy uaktywniły stronę podażową. Indeks szerokiego rynku Wig wybił się wczoraj dołem z lokalnej formacji konsolidacji i dopełnił niesymetryczną formację głowy i ramion na wykresie w układzie minutowym. Linia szyi tej struktury cenowej znajduje się w okolicy 42 tys punktów i dopóki notowania indeksu Wig znajdują się poniżej będzie dla naszego rynku obowiązywała prognoza minimalnego spadku w okolice poziomu 40.5 tys punktów.

bEiPxOHm
dziś w money
giełda
komenatrze giełdowe
KOMENTARZE
(0)