Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Paweł Kubiak
|

Spadki dotrwały do końca sesji

0
Podziel się:

Pierwsza w tym tygodniu sesja w Warszawie nie przyniosła zbyt wielu emocji. Utrzymujące się przez całe notowania niespełna półprocentowe spadki głównych indeksów WIG oraz WIG20 dotrwały niemal do końca dnia.

Indeks największych spółek stracił ostatecznie 0,7 zaś mierzący szeroki rynek WIG 0,6 procent. Niskie obrotach i senny handel mogły być efektem małej aktywności zagranicznych graczy, która zawsze spada w przypadku nieczynnego parkietu w Londynie. W związku z tym zainteresowanie mniejszego kapitału skoncentrowało się na walorach o mniejszej kapitalizacji.

Zdecydowanie lepiej od rynku radziły sobie Mostostal Export, Optimus oraz ZM Duda. Inwestorzy pozytywnie przyjęli plany tej ostatniej spółki co do warunków realizacji programu motywacyjnego dla swoich pracowników. Z kolei wśród największych spółek najintensywniej handlowano akcjami PKNOrlen oraz TPSA. O ile jednak naszego narodowego telekomu zdołał zyskać na wartości ponad pół procent, to kurs płockiego koncernu ostatecznie stracił jeden procent. W tej grupie spółek słabiej radziły sobie Agora, Budimex oraz najsłabszy Orbis. Trochę większą nerwowość naszego parkietu wywołało słabsze otwarcie sesji w USA, gdzie indeksy na pierwszej po weekendzie sesji rozpoczęły dzień od spadku.

giełda
komenatrze giełdowe
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)