Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Mariusz Puchałka
|

Średnie spółki również w korekcie. Uwaga na Pekao SA

0
Podziel się:

Za nami kolejna raczej słaba sesja dla inwestorów giełdowych. Przez większą część dnia podaż nadawała ton notowaniom. Końcową statystykę uratował wzrostowy fixing na zamknięcie.

Średnie spółki również w korekcie. Uwaga na Pekao SA

Za nami kolejna raczej słaba sesja dla inwestorów giełdowych. Przez większą część dnia podaż nadawała ton notowaniom. Końcową statystykę uratował wzrostowy fixing na zamknięcie.

Ostatecznie główne indeksy zanotowały symboliczny wzrost. Negatywnie wyróżnił się jedynie mWIG40, którego wartość obniżyła się o 0,53%, sygnalizując wejście segmentu średnich spółek w fazę korekty spadkowej.

Negatywny przebieg sesji

Do południa wtorkowej sesji podaż zdobywała kolejne poziomy cenowe. Indeks WIG zszedł w okolice 47,0 tys. pkt. W przypadku WIG20 testowany był poziom 1.500 pkt. Z pośród dużych spółek negatywnie wyróżniły się PGNiG, którego akcje inwestorzy przecenili o 1,6%. Warto jednak wspomnieć, iż akcje gazowej spółki najdłużej opierały się trwającej od początku roku korekcie spadkowej.

W końcówce wtorkowych notowań doszło do pojawiającego się co jakich czas „cudo fixingu". Na zakończenie sesji popyt podniósł kursy największych spółek. Zwyżka ta nie miała jednak miejsca w segmencie midcaps. Indeks mWIG40 tracąc 0,53% testuje obecnie poziom ponad dwumiesięcznej linii trendu wzrostowego (2.620 pkt.). Przełamanie tej bariery cenowej potwierdzi sygnał przejścia segmentu średnich spółek w fazę korekty spadkowej.

Polska gospodarka hamuje, potrzebne kolejne obniżki stóp procentowych

Wczoraj przed południem poznaliśmy ważną publikację makro dotyczącą krajowej gospodarki. Według podliczeń GUS, dynamiki a PKB w 2012 r. w Polsce wyniosła 2 proc. r/r. (w 2011 r. było 3,4 proc.). Wynik ten okazał się nieznacznie lepszy od oczekiwań (1,9 proc.). Największe spowolnienie wzrostu nastąpiło w II półroczu ub. r. i w obecnie trwającym kwartale.

Pytaniem otwartym pozostaje kwestia, czy gospodarka ponownie podniesie się w II półroczu br., co z nawiązką dyskontował w ostatnich miesiącach rynek akcji. Rozpędzeniu krajowej lokomotywy może pomóc postawa Rady Polityki Pieniężnej. RPP nadal deklaruje bowiem gotowość do przeprowadzenia kolejnej obniżki stóp procentowych.

Indeks Dow Jones w okolicach 14 tys. pkt.

Bardzo dobrą sesję zaliczyli wczoraj gracze na Wall Street. Zarówno Dow Jones, jak i S&P500 zaliczyły aprecjację o ponad 0,5% (z pozytywnej tendencji wyłamał się jedynie Nasdaq). Rynkowymi liderami były wczoraj spółki energetyczne. Kurs Valero Energy Corporation wzrósł o blisko 13%. Rynek wspierany był dodatkowo przez aprecjację kursu ropy naftowej o 1,1%.

Raporty finansowe przedstawił m.in. Ford (kurs spółki obniżył się o ponad 4%). Mimo zysku lepszego od oczekiwań, inwestorom nie spodobał się przede wszystkim poziom sprzedaży spółki na rynku europejskim. Po sesji nienajlepszy raport finansowy przedstawił Amazon.com. Akcje najpopularniejszej na świecie księgarni internetowej podczas wtorkowych notowań spadły o blisko 6%, jednak wyraźnie zwyżkują w handlu posesyjnym.

giełda
komenatrze giełdowe
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)