Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Łukasz Pałka
|

To nie był udany tydzień dla akcji banków

5
Podziel się:

W money.pl sprawdź, jak minął tydzień na warszawskiej giełdzie.

To nie był udany tydzień dla akcji banków

Wahania cen ropy naftowej miały w mijającym tygodniu dość wyraźny wpływ na nastroje wśród inwestorów obecnych na rynkach finansowych. Z nieco chudszymi portfelami kończą serię ostatnich pięciu sesji posiadacze akcji banków.

W połowie tygodnia inwestorzy mogli nabrać obaw, że spadki na giełdzie przybiorą na sile i w rezultacie indeks WIG20 zanurkuje zdecydowanie poniżej poziomu 2.300 pkt. Tak się jednak nie stało i ostatecznie ten pułap udało się obronić. Dokładnie rok po referendum w sprawie Brexit warszawska giełda jest o ponad 20 proc. (WIG20), a nawet 30 proc. (WIG)
wyżej.

W ostatnich dniach uwagę inwestorów przyciągnęły przede wszystkim informacje o kolejnych wyraźnych wahaniach na rynku ropy naftowej. Mocny spadek cen i spekulacje analityków prognozujących kurs nawet poniżej 40 dolarów za baryłkę spowodowały, że w dół poszły również notowania wielu spółek surowcowych. Na polskiej giełdzie mogliśmy obserwować problemy posiadaczy akcji Lotosu, a w przypadku PKN Orlen inwestorów mogła zniechęcić informacja o cięciu rekomendacji przez BM BDM z ceną docelową akcji na poziomie 103 zł.

Widać, że analitycy coraz ostrożniej podchodzą też do tematu banków notowanych na GPW. Ekonomiści ze S&P uważają, że za dużo państwa w polskich bankach nie sprzyja ich konkurencyjności, a inni dołożyli opinię, że akcje niektórych z nich są już przewartościowane. Inwestorzy mogli też zwrócić uwagę na bardzo istotny wyrok sądu, który w apelacji przyznał rację mBankowi w sprawie o kredyt frankowy - oś sporu dotyczyła m.in. tego, czy kredyt frankowy nie jest w rzeczywistości kredytem w złotych. Więcej na ten temat w money.pl.

Przedostatni tydzień czerwca upłynął inwestorom również pod znakiem publikacji makroekonomicznych z polskiej gospodarki. Dane o wynagrodzeniach (+5,4 proc. r/r) okazały się najlepsze od 2012 r. Jednocześnie widać też, że dynamika wzrostu zatrudnienia nieco spowolniła do 4,5 proc. r/r. Wciąż nieźle wygląda sytuacja w przemyśle - według GUS produkcja przemysłowa odnotowała w maju wzrost o 9,1 proc. r/r.

Główne indeksy GPW w mijającym tygodniu

giełda
komenatrze giełdowe
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(5)
automatyk utr...
5 lata temu
KGHM 108,80$ +0,51 Etermit będzie jeszcze musiał poczekać, cierpliwość zacną cnotą.
pieśń o rurze
5 lata temu
[QUOTE] Dziś w klubie się rura mocno wygina [/QUOTE] Dookoła podestu, tuż, tuż przy Jasiu zgromadzili się ludziska, bo skąpy klubu kierownik chromowaną rurę przywiózł, prosto z wysypiska !!! Choć ona poddana wszelkim naprężeniom, licznym Jasia skokom sprostała oraz ciała ciążeniom !!! Wszyscy oczy ze zdumienia co chwilę przecierali bo to była rura niezwykła! Z najwyższej klasy stali !!!
ZT
5 lata temu
Dziś w klubie się rura mocno wygina, to Jasiu niestrudzenie i wytrwale, hołubce na niej wycina. A gdy już zacznie nad ranem świtać, Jaś legnie na lóżko zmęczony i błogi sen go szybko przywita, a tam będzie przeżywał giełdowe upadki i wzloty, ubrany przykładnie w swe różowe galoty.
Shakespeare z...
5 lata temu
"Uśmiech kosztuje mniej od elektryczności, a daje więcej światła" !
Bunio
5 lata temu
Redakcjo Money, a może by tak poprawić błędy/zaktualizować wykresy bieżących wartości indeksów publikowanych na stronach portalu??? Aktualnie mamy: DJ z 16 maja br., Hiszpania z 16 maja br., Indie z 16 maja br., SRI LANKA z 27 CZERWCA, NIE WIADOMO KTÓREGO ROKU!!! Obciach, jak na ekonomiczny portal nr 1 w Polsce!