Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
giełda
28.11.2005 17:27

Udany początek tygodnia na GPW

Udane piątkowe sesje za oceanem oraz wzrosty na światowych rynkach w poniedziałek, zachęciły do zakupów również inwestorów w Warszawie. Bardziej zdecydowany popyt na akcje kilku największych spółek pozwoliły WIG20 zyskać 1,0 procent i tym samym zakończyć sesję powyżej poziomu 2500 punktów.

Podziel się
Dodaj komentarz

Udane piątkowe sesje za oceanem oraz wzrosty na światowych rynkach w poniedziałek, zachęciły do zakupów również inwestorów w Warszawie. Bardziej zdecydowany popyt na akcje kilku największych spółek pozwoliły WIG20 zyskać 1,0 procent i tym samym zakończyć sesję powyżej poziomu 2500 punktów. Pozytywną wymowę sesji ogranicza tylko nieco wartość obrotu, która okazała się umiarkowana i nieznacznie przekroczyła 800 milionów złotych. Za imponujące można było uznać zwłaszcza pierwsze półtora godziny notowań, kiedy to w ekspresowym tempie indeksy zanotowały sesyjne maksima. Dalsza część sesji upłynęła już w spokojniejszej atmosferze przy lekko osuwającym się rynku.

Udane zakończenie dnia rynek zawdzięcza dobrej postawie spółek surowcowych, wśród których błyszczał KGHM, zyskując ponad trzy procent. Tylko niewiele mniej wzrósł kurs PKNOrlen i MOL-a. Ponad procent zyskały również Pekao, Lotosu i Agory. Niemiłą niespodziankę sprawiły walory TPSA, które zakończyły sesję na dziennym dołku tracąc ponad jeden procent.

W gronie mniejszych spółek uwagę mogło zwrócić Rafako szybujące dwanaście procent w kierunku wieloletnich maksimów. Spekulanci postawili tym razem na akcje Ganta, Energoaparatury, Strzelca i Próchnika, których kursy zyskały przynajmniej pięć procent. Słabą sesję zaliczyły akcje Śrubeksu, Redanu i Skotanu.

Możliwa słabsza postawa amerykańskich parkietów na pierwszej w tym tygodniu sesji będzie testem dla naszego rynku we wtorek. Koniec miesiąca może działać jednak na korzyść posiadaczy akcji i zniechęcić do ich pozbywania się w przeciągu dwóch najbliższych sesji.

Tagi: giełda, komenatrze giełdowe, wiadomości, gospodarka, komentarze giełdowe, komentarze
Źródło:
Dom Maklerski BZ WBK
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz