Notowania

dziś w money
03.11.2009 09:11

Utrzymanie negatywnych nastrojów

Podziel się
Dodaj komentarz

Byki po raz kolejny przegrywają

Mimo znacznie lepszych od oczekiwań wiadomości makro z amerykańskiej gospodarki, które napłynęły wczoraj po południu, inwestorzy nie zdołali utrzymać kursu EUR/USD ponad poziomem 1,48. W nocy pojawił się silny spadek , który sprowadził tę parę w okolice 1,4750. Biorąc pod uwagę fakt, że dziś nie poznamy żadnych nowych danych, nastroje mogą pozostawać nienajlepsze. Skutkowałoby to dalszym spadkiem apetytu na ryzyko i przewagą sprzedających wspólną walutę. Aktualnie para EUR/USD znajduje się na poziomie 1,4764.
*Dalsze osłabienie złotego *
Słabość popytu, jaka została ujawniona wczorajszym popołudniem na głównej parze walutowej, mocno wpłynęła na pary złotowe. Zarówno kurs EUR/PLN jak i USD/PLN przebiły się przez ostatnie szczyty osiągając jeszcze wyższe poziomy. Pierwsza z nich dotarła nieznacznie powyżej 4,32, a druga ponad 2,93. W przypadku dalszej deprecjacji euro możemy obserwować kontynuację spadku wartości polskiej waluty, ale sporo będzie zależało od kilku najbliższych dni.
*Brak istotnych danych *
Na dziś nie zaplanowano żadnych istotnych publikacji makro, jednak mimo to dzień może nie należeć do najspokojniejszych. Inwestorzy mogą powoli zajmować już pozycje na drugą część tygodnia, gdyż wtedy czeka nas sporo ważnych wiadomości, które mogą w znacznym stopniu wpływać na zachowanie par walutowych.

Tagi: dziś w money, giełda, komenatrze giełdowe, komentarze walutowe, wiadomości, gospodarka, komentarze giełdowe, komentarz, komentarze
Źródło:
FMCM
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz