Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Wyczekiwanie na impuls

0
Podziel się:

Optymizmu wielkiego na razie nie widać (po pierwszej godzinie WIG20 utrzymuje się w okolicach wczorajszego zamknięcia) ale stosunkowo niewielkie obroty sprawiają, że wszystko może się zmienić w każdej chwili./ DM POLONIA NET /

Wbrew wcześniejszym oczekiwaniom wtorkowe orędzie prezydenta Stanów Zjednoczonych nie wywołało wczoraj fali wyprzedaży na nowojorskich parkietach. Przeciwwagą dla słów Georga W Busha przygotowującego Amerykanów do wojny była wypowiedź Alana Greenspana, który pomimo chwilowych trudności w rozruszaniu największej gospodarki świata widzi szansę na jej ożywienie w nadchodzących miesiącach. Plan według FED-u jest następujący: jeżeli dojdzie do wojny w Zatoce Perskiej to będzie ona krótka, po czym uspokojenie atmosfery na rynkach kapitałowych sprzyjać będzie wzrostom wydatków konsumpcyjnych, co przełoży się na zyski firm. Na razie dane makro wskazują na bardzo ograniczony popyt konsumpcyjny, co oczywiście wiąże się z groźbą wybuchu wojny z Irakiem. Dzisiaj o godzinie 14:30 za oceanem oprócz cotygodniowej publikacji nowo zarejestrowanych bezrobotnych pojawi się raport dotyczący wzrostu PKB w USA w IV kwartale ubiegłego roku. Prognoza mówi o 0,9%-wym wzroście. Wydaje się, że są to niskie oczekiwania, jednak nie
chciałbym posiadać akcji jeżeli okazałoby się, że przyrost ten będzie ujemny. W Europie od rana na giełdach panują zmienne nastroje. Po wczorajszej sesji we Frankfurcie, gdzie DAX od lokalnego dołka wzrósł 5 procent, nie można być pewnym niczego. W takich okolicznościach inwestowanie przypomina stąpanie po kruchym lodzie.

NOTOWANIA CIĄGŁE
Przebieg wczorajszej sesji na WGPW pokazał, że OFE nie dadzą tak łatwo wyrządzić sobie szkodzę i będą bronić wartości swoich aktywów. Wczoraj byliśmy jednym z najsilniejszych rynków na świecie, więc dzisiaj skoro ZUS zapowiedział przekazanie OFE kolejnej składki w wysokości 485 mln zł można zakładać, że niedźwiedzie również nie przejmą inicjatywy. Co prawda optymizmu wielkiego na razie nie widać (po pierwszej godzinie WIG20 utrzymuje się w okolicach wczorajszego zamknięcia) ale stosunkowo niewielkie obroty sprawiają, że wszystko może się zmienić w każdej chwili.
Na uwagę zasługuje gwałtowny nagły spadek kontraktów na WIG20. Tuż po otwarciu rynku kasowego wspomniane futuresy spadły na blisko -3 procent, by szybko powrócić w dodatni obszar zmian procentowych. Jedyny wniosek jaki się nasuwa po tym zdarzeniu to błąd maklera, który prawdopodobnie zamiast 100 sprzedał 1000 kontraktów „po każdej cenie”. Oprócz tego incydentu na razie nic ciekawego się nie dzieje o czym świadczą wspomniane wcześniej bardzo niskie obroty w pierwszej godzinie notowań.

Stan notowań ciągłych w dniu: 2003.01.30 Godz: 11:47
Spółek notowanych: 153
Spółek z kursami rosnącymi: 28 co stanowi: 18.3% rynku.
Spółek z kursami bez zmian: 84 co stanowi: 54.9% rynku.
Spółek z kursami malejącymi: 41 co stanowi: 26.8% rynku.
Największe wzrosty: PROCHNIK /21.28%/, MITEX /8.49%/, KOGENERACJA /4.19%/, LPP /4.07%/

Największe spadki: SIMPLE /-7.04%/, HOWELL /-6.25%/, MOSTALSDL /-4.88%/, POLIGRAFIA /-3.95%/

Łączne dotychczasowe obroty: 35.15 mln PLN
Największe obroty na akcjach spółki: PEKAO które osiągnęły poziom: 13.60 mln PLN

NOTOWANIA JEDNOLITE /1 FIXING/
Stan notowań jednolitych w dniu: 2003.01.30 Godz: 11:48
Spółek notowanych: 62
Spółek z kursami rosnącymi: 7 co stanowi: 11.3% rynku.
Spółek z kursami bez zmian: 44 co stanowi: 71.0% rynku.
Spółek z kursami malejącymi: 11 co stanowi: 17.7% rynku.
Największe wzrosty: DROSED /15.7%/, HYDROBUD /10%/, EKOBROB /9.62%/, BYTOM /7%/

Największe spadki: PONAR /-19.19%/, 7BULLS.COM /-16.05%/, YAWAL /-9.28%/, FASING /-9.27%/

Łączne dotychczasowe obroty: 0.07 mln PLN
Największe obroty na akcjach spółki: MUZA które osiągnęły poziom: 0.03 mln PLN.

giełda
komenatrze giełdowe
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)