Notowania

giełda
01.07.2002 11:16

Wyniki amerykańskich spółek nie pomogą Wall Street

Obecnie wydaje się, że przed końcem sezonu sprawozdawczego spółek nie należy liczyć na większą poprawę sytuacji na Wall Street./ DM ELIMAR /

Podziel się
Dodaj komentarz

W piątek notowania na Wall Street przebiegały pod wpływem kolejnej afery księgowej. Tym razem czarną owcą okazał się Xerox. Indeks Dow Jones spadł 26 pkt, do wartości 9.243 pkt, natomiast indeks Nasdaq zyskał 5 pkt, kończąc sesję na poziomie 1.464 pkt.

Lepsze zachowanie rynku nowych technologii było możliwe dzięki czwartkowej podwyżce rekomendacji Lehman Brother's dla sektora chipów. Z kolei na rynku starych technologii nadal ciążyły spadki blue chipsów, takich jak np. Procter&Gamble.

Ze strony danych makro poznaliśmy dochody i wydatki Amerykanów za maj. Okazało się, że więcej oni zarobili (wzrost o 0,3 proc., czyli zgodnie z oczekiwaniami) natomiast mniej wydali (spadek o 0,1 proc., przy prognozie braku zmian wskaźnika). Lepiej od wcześniejszych prognoz zachowały się natomiast czerwcowe wskaźniki optymizmu konsumentów Uniwersytetu Michigan i aktywność gospodarcza w Chicago, notując odpowiednio poziomy 92.4 i 58.2.

Dzisiaj z kolei poznamy wartość majowych wydatków budowlanych (prognoza wzrostu o 0,3 proc.) oraz barometr aktywności gospodarczej w USA - ISM index (prognoza spadku z 55.7 do 55.5). Bieżące nastroje na rynku terminowym są lekko negatywne. Obecnie wydaje się, że przed końcem sezonu sprawozdawczego spółek nie należy liczyć na większą poprawę sytuacji na Wall Street.

Tagi: giełda, wiadomości, komentarze giełdowe, komentarze
Źródło:
DM ELIMAR SA
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz