Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Michał Fronc
|

Wzrosty nadziei na ożywienie gospodarcze

0
Podziel się

Wczoraj na rynek powróciła nadzieja na szybsze tempo wyjścia z kryzysu wraz z napływem pozytywnych danych z gospodarki USA. Indeks Dow Jones wzrósł o 3,07%, S&P 500 o 2,96%, a technologiczny Nasdaq zyskał 3,51%.

Wzrosty nadziei na ożywienie gospodarcze
bCZqcDkR

*Wczoraj na rynek powróciła nadzieja na szybsze tempo wyjścia z kryzysu wraz z napływem pozytywnych danych z gospodarki USA. Indeks Dow Jones wzrósł o 3,07%, S&P 500 o 2,96%, a technologiczny Nasdaq zyskał 3,51%. *

Akcje Intel wzrosły o ok. 7% po zaprezentowanych we wtorek po sesji lepszych od oczekiwań wyników kwartalnych. Na wartości zyskiwały również banki oraz spółki obsługujące karty kredytowe m.in. Capital One Financial oraz American Express, które podały, że wskaźniki niewypłacalności klientów w czerwcu wzrosły mniej niż oczekiwano. Największy wpływ na poprawę nastrojów miał komunikat FOMC, w którym komitet zapowiada rychłe zakończenie recesji, ale stopa bezrobocia w dalszym ciągu będzie wzrastać. Wczorajsze odczyty danych również potwierdzają nadzieje na ożywienie. Inflacja CPI, indeks NY Empire State, dynamika produkcji przemysłowej oraz liczba wniosków o kredyt hipoteczny, wszystkie wypadły lepiej od oczekiwań.

Giełdy azjatyckie na dzisiejszej sesji odnotowały wzrosty na fali pozytywnych wyników spółek z USA oraz nadziei na ożywienie gospodarcze, po tym jak Chiny podały, że ich wzrost gospodarczy w drugim kwartale wyniósł 7,9% r/r, podczas gdy rynek oczekiwał zwyżki o 7,8% r/r. Tokijski indeks Nikkei 225 zwyżkował o 0,81%. W górę ciągnęły go walory spółek-eksporterów m.in. Sharp oraz Advantest, wspieranych przez osłabiającego się jena. Na wartości zyskały również akcje Mazda Motor o 11% po informacji, że Toyota planuje zaopatrywać tę spółkę w części do produkcji samochodów hybrydowych. Indeks KOSPI wzrósł o 0,8%.

bCZqcDkT

Podczas wczorajszej sesji w Europie również dominowały wzrosty. Zwyżkom przewodziły spółki z sektora bankowego oraz technologicznego. Na początku dzisiejszej sesji na wartości traciły spółki wydobywcze w ślad za zniżkującą ceną miedzi. Dziś ciąg dalszy raportów kwartalnych, a swój wynik zaprezentują JP Morgan oraz Google. Jeśli okazałyby się one lepsze od oczekiwań, można śmiało liczyć na kontynuację wzrostów na światowych parkietach, które mogą zostać wzmocnione przez pozytywne dane z gospodarki USA.

bCZqcDlu
giełda
komenatrze giełdowe
dziś w money
Źródło:
TMS Brokers
KOMENTARZE
(0)