Notowania

sesja na wall street
23.08.2011 06:00

Inwestorzy wyprzedają akcje banków

Znaczna przecena akcji największych banków z USA uniemożliwiła wyraźne odbicie indeksów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Kentannenbaum/Dreamstime)

Znaczna przecena akcji największych amerykańskich banków uniemożliwiła wyraźne odbicie indeksów po czwartym z kolei spadkowym tygodniu na giełdach za Oceanem.

Nowy tydzień tamtejsze główne indeksy rozpoczęły od wzrostów, ale bardzo mizernych. S&P jeszcze na kilka minut przed końcem handlu był pod kreską, by ostatecznie wyjść na symboliczny plus. Tylko minimalnie lepiej poradziły sobie technologiczny Nasdaq oraz Dowe Jones Industrial.

Zobacz zmiany indeksów za Oceanem w poniedziałek

Start sesji za Oceanem dawał jednak nadzieję, że jej przebieg będzie miał bardziej optymistyczny przebieg. Indeksy wystartowały na ponad procentowych plusach. W dużym stopniu było to efektem poprawy nastrojów na giełdach w Europie, gdzie wyraźną przewagę mieli kupujący akcje. Optymizm ten miał swoje źródło w nadziei, że w piątek szef Fed poinformuje o rozpoczęciu trzeciego programu stymulowania amerykańskiej gospodo darki setkami miliardów dolarów.

W dużej mierze na razie są to jednak tylko pobożne życzenia inwestorów. Choć gospodarka amerykańska rozwija się wolniej niż się spodziewano, a stopa bezrobocia nadal wynosi niemal 10 procent, to Ben Bernanke zdaje sobie sprawę, że wcześniejsze dwa pakiety stymulacyjne na, które poszło w sumie ponad 2,3 biliona dolarów, niewiele pomogły.

Skorzystaj z narzędzi pomocnych przy inwestowaniu

Wiarę amerykańskich inwestorów w możliwość nieco wyraźniejszego odreagowania podkopała również znaczna przecena akcji największych amerykańskich banków. Akcjonariusze Bank of America stracili prawie osiem procent po tym jak bank poinformował, że zamierza zwolnić 3,5 tys. pracowników.

Po niemal pięć procent stracili także posiadacze akcji innych gigantów bankowości: Goldman Sachs oraz Merrill Lynch, a JP MorganChase ponad 2,5 procent.
Wśród blue chipów z Wall Street na najlepiej wypadły papiery Hewlett-Packard, które zyskały ponad 3,5 procent. Należy jednak pamiętać, że w ubiegłym tygodniu w trzy dni akcje tej spółki potaniały o ponad 30 procent. Tym samym na rynku pojawiły się informacje, że po tak znacznym spadku zakupem HP może być zainteresowany Oracle.

Porównaj na wykresach indeksy giełd zagranicznych

Tagi: sesja na wall street, banki, wall street, inwestycje, giełda, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, komentarze giełdowe, najważniejsze
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz