Notowania

giełda
07.08.2013 22:55

Kolejny dzień spadków na Wall Street

Główne indeksy notowały spadki po wypowiedziach przedstawicieli Fedu, którzy zasugerowali, że program skupu aktywów może być ograniczony już we wrześniu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(UPI Photo / eyevine/EAST NEWS)

Notowania na Wall Street zakończyły się spadkami trzeci dzień z rzędu. Wśród inwestorów rosną obawy, że jest coraz bliżej do rozpoczęcia ograniczania luzowania ilościowego.

Na zamknięciu w USA Dow Jones Industrial spadł o 0,31 proc., do 15.470,67 pkt. Nasdaq Comp. spadł o 0,32 proc., do 3.654,01 pkt. S&P 500 spadł o 0,38 proc. do 1.690,91 pkt.

Notowania najważniejszych indeksów na Wall Street Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

_ - Przy obecnych poziomach i zważywszy na to, jak szybko S&P 500 pokonał ostatnie 100 pkt, inwestorzy szukają okazji, by zrealizować zyski _ - powiedział Chris Bouffard z The Mutual Fund Store.

_ - Generalnie sygnały z gospodarki są ciągle relatywnie dobre, a wyniki spółek stabilne. Zakładałbym, że Fed poczeka z ograniczaniem programu do końca roku _ - dodał.

We wtorek główne indeksy notowały spadki po wypowiedziach przedstawicieli Fedu, którzy zasugerowali, że program skupu aktywów może być ograniczony już we wrześniu.

Dennis Lockhart, prezes oddziału Fed w Atlancie, powiedział, że bank centralny może rozpocząć ograniczanie programu skupu obligacji już we wrześniu, choć możliwe jest to w każdym momencie przed końcem roku.

W podobnym tonie wypowiedział się potem także Charles Evans, prezes Fed w Chicago, który uważany jest za gołębia.

Z kolei w środę Sandra Pianalto, szef Fedu w Cleveland, powiedziała, że QE3 może być ograniczone, gdy sytuacja na rynku pracy będzie się poprawiać tak jak do tej pory. Nie odniosła się do żadnych ram czasowych.

Profesor Jeffrey Siegel z Wharton Business School ocenił, że indeks Dow Jones zakończy rok na poziomie 16-17 tys. pkt, a w przyszłym roku ma szanse wzrosnąć do 18 tys. pkt. Amerykański rynek akcji powinien kontynuować wzrosty bez względu na decyzję Rezerwy Federalnej w sprawie przyszłości luzowania ilościowego.

_ - Rynek obawia się skutków wygaszania QE. Ja uważam, że ograniczenie skali skupu obligacji przez Fed we wrześniu jest już w cenach, co sugeruje wzrost rentowności obligacji _ - ocenił Siegel, który jest znany ze swojego optymistycznego nastawienia wobec rynków, ale również ze skuteczności swoich prognoz w ostatnich latach.

_ - Fed nie ograniczy luzowania ilościowego, jeśli gospodarka nie będzie wystarczająco silna. Uważam, że nie można obecnie stracić na inwestycji w akcje. Jeśli kondycja gospodarki okaże się słaba, QE będzie kontynuowane. QE zostanie ograniczone, jeśli sytuacja w gospodarce będzie się poprawiała, to będzie jednak oznaczało również, że rosnąć będą zyski spółek _ - dodał.

W USA zanotowano wzrost indeksu wniosków o kredyt hipoteczny MBA. Indeks zwyżkował w tygodniu zakończonym 2 sierpnia 2013 r. o 0,2 proc., po uwzględnieniu czynników sezonowych. Tydzień wcześniej wskaźnik spadł o 3,7 proc.

Spadał kurs spółki Disney, która po sesji we wtorek podała wyniki. Zysk kwartalny spółki wyniósł 1,03 USD na akcję i okazał się wyższy od oczekiwań. Przychody wyniosły 11,58 miliardów dolarów wobec oczekiwanych przez analityków 10,64 miliardów dolarów.

Drożały z kolei papiery Time Warner. Skorygowany zysk Time Warner w II kwartale 2013 r. wyniósł 0,83 USD na akcję. Analitycy spodziewali się na akcję w wysokości 0,76 USD. Przychody spółki w II kwartale wyniosły 7,44 mld USD wobec oczekiwań analityków na 7,1 mld USD.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Tagi: giełda, wiadomości, gospodarka, komentarze giełdowe, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz