Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kolejny dzień spadków na Wall Street

0
Podziel się:

Główne indeksy notowały spadki po wypowiedziach przedstawicieli Fedu, którzy zasugerowali, że program skupu aktywów może być ograniczony już we wrześniu.

Kolejny dzień spadków na Wall Street
(UPI Photo / eyevine/EAST NEWS)
bECjDQjV

Notowania na Wall Street zakończyły się spadkami trzeci dzień z rzędu. Wśród inwestorów rosną obawy, że jest coraz bliżej do rozpoczęcia ograniczania luzowania ilościowego.

Na zamknięciu w USA Dow Jones Industrial spadł o 0,31 proc., do 15.470,67 pkt. Nasdaq Comp. spadł o 0,32 proc., do 3.654,01 pkt. S&P 500 spadł o 0,38 proc. do 1.690,91 pkt.

Notowania najważniejszych indeksów na Wall Street Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

bECjDQjX

_ - Przy obecnych poziomach i zważywszy na to, jak szybko S&P 500 pokonał ostatnie 100 pkt, inwestorzy szukają okazji, by zrealizować zyski _ - powiedział Chris Bouffard z The Mutual Fund Store.

_ - Generalnie sygnały z gospodarki są ciągle relatywnie dobre, a wyniki spółek stabilne. Zakładałbym, że Fed poczeka z ograniczaniem programu do końca roku _ - dodał.

We wtorek główne indeksy notowały spadki po wypowiedziach przedstawicieli Fedu, którzy zasugerowali, że program skupu aktywów może być ograniczony już we wrześniu.

Dennis Lockhart, prezes oddziału Fed w Atlancie, powiedział, że bank centralny może rozpocząć ograniczanie programu skupu obligacji już we wrześniu, choć możliwe jest to w każdym momencie przed końcem roku.

bECjDQkd

W podobnym tonie wypowiedział się potem także Charles Evans, prezes Fed w Chicago, który uważany jest za gołębia.

Z kolei w środę Sandra Pianalto, szef Fedu w Cleveland, powiedziała, że QE3 może być ograniczone, gdy sytuacja na rynku pracy będzie się poprawiać tak jak do tej pory. Nie odniosła się do żadnych ram czasowych.

Profesor Jeffrey Siegel z Wharton Business School ocenił, że indeks Dow Jones zakończy rok na poziomie 16-17 tys. pkt, a w przyszłym roku ma szanse wzrosnąć do 18 tys. pkt. Amerykański rynek akcji powinien kontynuować wzrosty bez względu na decyzję Rezerwy Federalnej w sprawie przyszłości luzowania ilościowego.

_ - Rynek obawia się skutków wygaszania QE. Ja uważam, że ograniczenie skali skupu obligacji przez Fed we wrześniu jest już w cenach, co sugeruje wzrost rentowności obligacji _ - ocenił Siegel, który jest znany ze swojego optymistycznego nastawienia wobec rynków, ale również ze skuteczności swoich prognoz w ostatnich latach.

bECjDQke

_ - Fed nie ograniczy luzowania ilościowego, jeśli gospodarka nie będzie wystarczająco silna. Uważam, że nie można obecnie stracić na inwestycji w akcje. Jeśli kondycja gospodarki okaże się słaba, QE będzie kontynuowane. QE zostanie ograniczone, jeśli sytuacja w gospodarce będzie się poprawiała, to będzie jednak oznaczało również, że rosnąć będą zyski spółek _ - dodał.

W USA zanotowano wzrost indeksu wniosków o kredyt hipoteczny MBA. Indeks zwyżkował w tygodniu zakończonym 2 sierpnia 2013 r. o 0,2 proc., po uwzględnieniu czynników sezonowych. Tydzień wcześniej wskaźnik spadł o 3,7 proc.

Spadał kurs spółki Disney, która po sesji we wtorek podała wyniki. Zysk kwartalny spółki wyniósł 1,03 USD na akcję i okazał się wyższy od oczekiwań. Przychody wyniosły 11,58 miliardów dolarów wobec oczekiwanych przez analityków 10,64 miliardów dolarów.

Drożały z kolei papiery Time Warner. Skorygowany zysk Time Warner w II kwartale 2013 r. wyniósł 0,83 USD na akcję. Analitycy spodziewali się na akcję w wysokości 0,76 USD. Przychody spółki w II kwartale wyniosły 7,44 mld USD wobec oczekiwań analityków na 7,1 mld USD.

bECjDQkf

Porównaj na wykresach spółki i indeksy Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

bECjDQky
giełda
wiadomości
gospodarka
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)