Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Na Wall Street mniejsze obawy o Europę

0
Podziel się:

Tym razem na celowniku agencji ratingowej Moody znalazła się Portugalia.

Na Wall Street mniejsze obawy o Europę
(PAP/EPA)

Tym razem na celowniku agencji ratingowej Moody znalazła się Portugalia. Inwestorzy na nowojorskiej giełdzie nie poddali się jednak silnym spadkom.

Pierwsza w tym tygodniu sesja na amerykańskiej giełdzie przyniosła remis pomiędzy kupującymi i sprzedającymi akcje. Po sporych wahaniach główne indeksy zakończyły dzień na symbolicznych minusach. Mocne wzrosty zawitały jednak na rynek surowców.

Wydarzeniem dnia podczas wczorajszego handlu na Wall Street była informacja o tym, że agencja Moody ścięła rating Portugalii, co oznacza, że obligacje tego kraju mają zdaniem analityków charakter śmieciowy. Słowem, Portugalii jako kolejnemu krajowi w Europie po Grecji coraz trudniej jest zawalczyć o swoją wiarygodność kredytową. Inwestorzy, pomimo początkowej drobnej paniki, obronili się jednak przed gwałtownymi spadkami.

Stało się tak między innymi za sprawą wzrostów na rynku surowców. Zyskiwała zarówno ropa naftowa, a także metale. Wśród nich najmocniej, bo o prawie 5 procent wzrosła cena srebra. Ponad 2 procent zyskało z kolei złoto. Wzrosty surowców sprzyjały spółkom z branż powiązanych z nimi. Najmocniej wśród blue chipów, choć tylko o 1 procent, urosły wczoraj notowania koncernu Chevron. Z kolei spółka Alcoa zyskała 0,5 procent. Spadały za to notowania spółek z branży finansowej.

Wczoraj na notowania na Wall Street nie miały wpływu żadne istotne informacje makroekonomiczne. Dziś może być inaczej. Inwestorzy poznają bowiem najnowsze informacje z rynku pracy zawarte w raporcie Challengera. Pojawi się także najnowszy odczyt dotyczący nastrojów w sektorze usług.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/120/t127864.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/grecy;i;amerykanie;trzesa;gieldami;co;na;to;gpw,82,0,852818.html) Grecy i Amerykanie trzęsą giełdami. Co na to GPW? Mimo fatalnych informacji ze strefy euro i USA Warszawa broni się przed spadkami.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/210/t81106.jpg ) ] (http://wczasy.money.pl/wiadomosci/artykul/portugalia;zyskuje;na;greckim;kryzysie,75,0,865099.html) Portugalia zyskuje na greckim kryzysie Portugalskie kurorty są oblegane przez turystów miejscowych i zagranicznych.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/59/t84795.jpg ) ] (http://www.money.pl/pieniadze/wiadomosci/artykul/nie;bedzie;restrukturyzacji;dlugow;grecji,83,0,824915.html) Nie będzie restrukturyzacji długów Grecji Wcześniej niemiecki _ Der Spiegel _ informował, że Grecja zamierza wystąpić z europejskiej unii walutowej.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/40/t92200.jpg ) ] (http://www.money.pl/pieniadze/wiadomosci/artykul/grecja;rozwaza;wystapienie;ze;strefy;euro,0,0,824832.html) Grecja rozważa wystąpienie ze strefy euro Taka informacja pojawiła się w internetowym wydaniu niemieckiego tygodnika _ Der Spiegel _.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)