Notowania

sesja na wall street
24.07.2012 23:33

Na Wall Street tak nie było od miesiąca

Podczas wtorkowej sesji na Wall Street indeksy utrzymały trend spadkowy z poniedziałku. Główne indeksy już od początku handlu znalazły się pod kreską i kontynuowały spadki.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Kentannenbaum/Dreamstime)

Dopiero końcówka sesji przyniosła wzrost popytu. Ostatecznie S&P 500 zamknął się stratą wynoszącą 0,9 proc., co oznacza największy spadek tego indeksu od miesiąca. Dow Jones spadł o 0,82 proc., a Nasdaq o 0,94 procent.

Zobacz, jak przebiegała sesja za Oceanem

Inwestorzy poznali wstępny odczyt indeks PMI dla przemysłu USA. W lipcu wyniósł on 51,8 pkt. wobec 52,5 pkt. miesiąc wcześniej. Analitycy prognozowali, że wyniesie on 52,1 punktów. Zdecydowanie gorsza od oczekiwań okazała się publikacja indeksu Fed z Richmond. Jego wartość wyniosła -17 podczas, gdy konsensus kształtował się wokół zera. Lepszy od prognoz okazał się natomiast indeks cen nieruchomości opublikowany przez FHFA. W maju wzrósł on o 0,8 proc. w skali miesiąca, podczas gdy prognozy zakładały wzrost o 0,6 procent.

Przegranym dzisiejszej sesji była spółka Cisco, której akcje z powodów obaw o możliwe osłabienie wyników sprzedaży i ogłoszeniem planu redukcji zatrudnienia straciły 5,91 procent. Istotna wyprzedaż dotknęła także akcje UPS (-4,63 proc.) po publikacji gorszych od oczekiwań danych kwartalnych. Publikacje raportów finansowych nie pomogły też walorom DuPont (-1,99 proc.) oraz AT&T (-2,12 procent). W obu przypadkach wyniki tych spółek nie zadowoliły inwestorów. Natomiast wyższe od prognozowanych zyski nie zapewniły spółce Texas Instruments (-0,93 proc.) wzrostu cen jej akcji. Przyczyną w tym przypadku była negatywna perspektywa co do wyników w trzecim kwartale.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

Tagi: sesja na wall street, wall street, giełda, inwestycje, wiadomości, gospodarka, komentarze giełdowe
Źródło:
Noble Funds TFI
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz