Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Niezbyt udany początek maja na Wall Street

0
Podziel się:

Po serii wzrostowych sesji, drugi raz z rzędu szalę na swoją korzyść przeważyli sprzedający.

Niezbyt udany początek maja na Wall Street
(Tomás Fano/CC/Flickr)

*Po serii wzrostowych sesji na na amerykańskim parkiecie, drugi raz z rzędu szalę na swoją korzyść przeważyli sprzedający. Wczoraj nieco zawiodły wyniki spółek. *

Przed przeceną zdołał obronić się jedynie Dow Jones Industrial Average, który notowania kończył na poziomie z poniedziałku, a uwzględniając symboliczną skalę poniedziałkowej przeceny - finiszował praktycznie na poziomie zamknięcia ostatniej sesji kwietnia.

Tego wyczynu nie powtórzyły S&P500 i technologiczny Nasdaq. Im nie udało się odrobić spadków z pierwszej fazy notowań i mimo odreagowania w ostatnich dwóch godzinach sesji, finiszowały pod kreską. Pierwszy stracił ponad 0,3, drugi niemal 0,8 procent.

Chętnym do kupowania akcji nie pomogły lepsze od oczekiwań wiadomości z gospodarki. Zamówienia w amerykańskim przemyśle wzrosły w marcu o 3 proc., podczas gdy analitycy prognozowali, że wzrosną o niecałe 2 procent. W górę zrewidowano także dane z poprzedniego miesiąca.

Inwestorów rozczarował Pfizer. Po tym jak największa na świecie spółka farmaceutyczna obniżyła swoje prognozy wyników na 2011 rok, jej akcje potaniały o niemal trzy procent i były spadkowym liderem w DJIA.

Po drugiej stronie wśród trzydziestu _ przemysłowych blue chipów _ znalazła się Alcoa. Ponad 2,5-proc. zwyżka ceny jej akcji to efekt spekulacji, że ofertę dotyczącą przejęcia największego amerykańskiego producenta aluminium złoży koncern Rio Tinto.

Swoimi wynikami finansowymi nie zachwyciły wczoraj spółki z szerokiego rynku. Clorox, Molson Coors Brewing , and Beazer Homes USA pochwaliły się zyskami niższymi od prognoz analityków. Wszystkie przypłaciły to przeceną ich akcji.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)