Notowania

sesja na wall street
30.01.2012 23:27

Za Oceanem spadki. Głównie przez...

Indeksy amerykańskich giełd przez całą poniedziałkową sesję traciły na wartości.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Shiny Things/CC/Flickr)

Pierwsza w tygodniu sesja na giełdach za Oceanem nie przyniosła inwestorom zbyt wielu emocji. Pomimo kilku ataków kupujących nie udało się im ostatecznie wyciągnąć indeksów nad kreskę.

Jednak i skalę spadków należy uznać za symboliczną w porównaniu do początku handlu, gdy straty oscylowały około procenta. Na koniec S&P 500 zamknął się 0,25 proc. poniżej piątkowej sesji, Dow Jones o 0,05 proc., a Nasdaq o 0,16 procent.

Zobacz jak zmieniały się indeksy na Wall Street [

]( http://www.money.pl/gielda/swiat/usa_sp/ )

Postawę inwestorów za Oceanem należy odbierać, jako wyczekiwanie na dalszy rozwój wydarzeń w strefie euro. To brak jednoznacznych sygnałów ze Starego Kontynentu wstrzymuje ich z podejmowaniem decyzji inwestycyjnych.

Większym ruchom indeksów nie mogły pomóc także dane z gospodarek. Jedynymi w miarę istotnymi były zmiany dochodów i wydatków Amerykanów. Te pierwsze wzrosły w grudniu o 0,5 proc. w skali miesiąca, przy prognozie na poziomie o 0,4 procent. Natomiast wydatki pozostały bez zmian, choć analitycy się spodziewali symbolicznego wzrostu o 0,1 procent.

Spośród spółek poniedziałkowej sesji do udanych nie mogą zaliczyć banki. Akcje Bank of America potaniały o 3,02 proc., Citigroup o 2,07 proc., a Morgan Stanley o 1,94 procent. W przypadku Bank of America na przecenę wpływ miała zmiana rekomendacji Goldman Sachs z _ kupuj _ na _ neutralną _.

Dobrze wypadły natomiast walory Microsoftu oraz spółki Verizon, które podrożał odpowiednio o 1,3 i 1,07 procent. Zainteresowaniem cieszyły się także akcje Delta Airlines. Kurs ich akcji wzrósł o 3,66 proc. po tym jak pojawiła się na rynku informacja, że Spowodowała to wiadomość, że ta największa linia lotnicza świata pod względem rozmiaru floty, ilości obsługiwanych portów docelowych i zysku z przewiezionych pasażerów, przymierza się do jednego z głównych konkurentów US Airways (akcje tej spółki poszły w górę o 4,16 procent).

sytuacją na rynkach

Bądź na bieżąco z sytuacją na rynkach [

]( http://www.money.pl/gielda/swiat/usa_sp/ )

Tagi: sesja na wall street, wall street, giełda, banki, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, komentarze giełdowe, najważniejsze
Źródło:
Noble Funds TFI
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz