Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
RAEN: strona spółki
5.04.2024, 11:02

PUN Zawarcie przez spółkę zależną Seed Capital sp. z o.o. Memorandum of Understanding z Goldbeck Solar Polska Sp. z o.o. dotyczącego współpracy w rozwijaniu projektów farm fotowoltaicznych

Zarząd Raen S.A. z siedzibą w Warszawie (dalej: "Spółka") informuje, że w dniu 4 kwietnia 2024 roku spółka zależna Seed Capital sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (dalej: "Seed Capital") zawarła Memorandum of Understanding ("MoU”) z Goldbeck Solar Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Komornikach (dalej: "Goldbeck") uszczegóławiające warunki współpracy dotyczącej rozwoju projektów instalacji fotowoltaicznych przez Seed Capital. Jest to kolejny krok w realizacji wspólnych projektów pomiędzy Seed Capital a Goldbeck w Polsce, o czym Spółka informowała w raporcie bieżącym nr 69/2023 z dnia 22 grudnia 2023 roku.
Goldbeck jest częścią grupy Goldbeck Solar GmbH, lidera rynku odnawialnych źródeł energii. Grupa działa w 20 krajach świata, specjalizując się w projektowaniu i realizacji instalacji fotowoltaicznych, których łączna moc zainstalowana i planowana przekracza 2,5 GWp. W ramach MoU, Strony zamierzają wspólnie rozwijać projekty PV Trzemoszna i PV Pudłowiec do etapu uzyskania pozwolenia na budowę, przygotowując się do podjęcia kolejnych kroków w zakresie realizacji powyższych projektów. Łączna szacowana moc zainstalowana dla obu instalacji może wynieść 206 MWp. Raen S.A. widzi ogromny potencjał we współpracy z Goldbeck w celu zapewnienia bezpiecznej i sprawnej transformacji energetycznej w Polsce.

Inne komunikaty