Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie

KME Podpisanie umowy ramowej na zakup portfela wierzytelności o wartości do 60 mln Euro na rynku hiszpańskim

2017-07-17 16:54:02
KME Podpisanie umowy ramowej na zakup portfela wierzytelności o wartości do 60 mln Euro na rynku hiszpańskim

Zarząd Kancelaria Medius S.A. (Emitent) informuje, iż w dniu 71 lipca 2017 roku spółka zależna od Emitenta, Medius Collection S.L. z siedzibą w Madrycie (Hiszpania) zawarła umowę ramową z 4finance Spain Financial Services S.A.U. z siedzibą w Madrycie na podstawie której to Medius Collection S.L. nabędzie portfel udokumentowanych, niespornych i wymagalnych wierzytelności o wartości nominalnej łącznie wynoszącej do 60 mln Euro (wg. kursu średniego NBP z dnia 17 marca 2017 roku 253,2 mln zł.) w przeciągu 12 miesięcy od daty podpisania w/w umowy. Umowa przewiduje rozszerzenie wartości portfela, a także wydłużenie czasu trwania umowy.

Zawarcie niniejszej umowy stanowi element realizacji strategii Emitenta na rynku hiszpańskim w obszarze zwiększania udziału w rynku wierzytelności z sektora B2C w Hiszpanii. Umowy zostały zawarte na warunkach rynkowych. Warunki transakcji zakupu wierzytelności są standardowe w ramach prowadzonej przez Medius Collection S.L. działalności.

Windykacja wierzytelności z sektora B2C jest jednym z zasadniczych filarów działalności Emitenta, stąd Spółka znając specyfikę obsługi tego rodzaju zobowiązań, stosuje w zawieranych umowach najbardziej efektywne dla procesu windykacji narzędzia i zapisy.

?
Zacznij wprowadzać nazwę interesującego Cie waloru
Giełda na skróty
ZNAJDŹ KOMUNIKAT
SPÓŁKI GPW
  • Ostatnio
    oglądane
  • Mój
    portfel
W tym miejscu pojawią sie dane spółek, których profile będziesz przeglądał
Przejdź do listy profili spółek
?
Wprowadź listę symboli lub nazw walorów, które chcesz porównać na wykresie, rozdzielając je przecinkami.

W trakcie wypełniania pola, system będzie podpowiadał nazwy dostępnych walorów - możesz wybrać je z utworzonej listy.
money analytics